Project Description

Władysławowo – opis miejscowości

Władysławowo pełni rolę „bramy wjazdowej” Półwyspu Helskiego. Jest bowiem jedynym miejscem, w którym łączy się on z resztą kraju (a konkretniej – z Pobrzeżem Kaszubskim). Dlatego właśnie tak wielu turystów wybiera opisywany kurort na swą bazę wypadową do dalszych wypraw, zarówno samochodowych, jak i rowerowych.

To, jak niepowtarzalne geograficznie jest Władysławowo, najlepiej zobaczyć z góry – odwiedzając wieżę widokową w jego centrum. Jest ona częścią Domu Rybaka, w którego wnętrzach znajdziemy też kilka innych, ciekawych atrakcji: na przykład muzeum motyli czy iluzji optycznych. W pełnej wrażeń miejscowości na dzieci (i nie tylko!) czeka też lunapark, należący do jednych z najbardziej popularnych na wybrzeżu. Po nieznacznym oddaleniu się od centrum turyści odnajdą też park tematyczny, prezentujący okazy zwierząt morskich w naturalnej skali. W czasie długich spacerów warto odwiedzić Aleję Gwiazd Sportu, nad którą góruje Korona Himalajów, zbudowana z pięknych bloków piaskowca. Oba miejsca doskonale przypominają dokonania Polaków i kultywują pamięć o naszych sportowych bohaterach. Są też ciekawym pomysłem na poznanie przez dzieci historii polskiego sportu. Miejsc jakie warto odwiedzić we Władysławowie jest wiele: obszary zielone, restauracje, interesujące bary… Będąc nad morzem, nie można jednak zapomnieć o lokalnym porcie, należącym do największych w Polsce. Tym bardziej, że zlokalizowany jest tuż obok pięknej, szerokiej plaży. W jego okolicach warto pokusić się o świeżo wędzoną rybę, tych bowiem tu nie brakuje.

Noclegi we Władysławowie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Ocean Park

Z morskimi zwierzętami naturalnej wielkości.
Godziny: 9:00-20:00­ (pn.-pt.), 10:00-20:00 (sob.-niedz.)
Ceny: 21- 27 zł/os.

› Lunapark

Jeden z najbardziej legendarnych parków rozrywki w Polsce.
Godziny: 11:00-23:00­
Ceny: 6-15 zł/atrakcja

› Lemon Park

Baseny zewnętrzne pełne wodnych atrakcji.
Godziny: 9:00-18:00

› Wieża Widokowa w Domu Rybaka

Najlepszy punkt obserwacyjny w mieście.
Godziny: 9:00-21:00
Ceny: 6,5 -15 zł/os.

› Magiczny zawrót głowy

Muzeum iluzji optycznych.
Godziny: 9:00-21:00
Ceny: 9-10 zł/os.

› Muzeum motyli

Gabloty wypełnione pięknymi motylami.
Godziny: 9:00-21:00 (wt-nd)
Ceny: 9-10 zł/os.

› Hallerówka

Muzeum w dawnym domu gen. Józefa Hallera.
Godziny: 10:00-18:00 (wt.-niedz.)
Ceny: 3-4 zł/os.
Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]