Project Description

Wicie – opis miejscowości

Wicie to spokojna miejscowość położona nad jeziorem Kopań. Do jej atutów zaliczyć możemy bliską odległość do plaży oraz sporą, jak na tej rozmiarów osadę, ilość walorów turystycznych.

Nie jest to duży, gwarny kurort, lecz znajdziemy tu wszystko, co potrzebne, aby umilić sobie pobyt nad morzem: restauracje, sklepy, bary z nadmorskimi smakołykami, a nawet wypożyczalnię gokartów, kilka znanych z salonów gier atrakcji i zadbany plac zabaw dla dzieci. W tej pełnej wyciszenia i spokoju wiosce funkcjonuje nawet mini-zoo, gdzie na poznanie przez turystów czekają różnorodne gatunki zwierząt, od papug po świnki wietnamskie. Plaża w Wiciu, choć do niedawna fragmentami pokryta warstwą kamieni, dziś jest odmieniona i jeszcze piękniejsza. Niezmiennie cieszy ona spokojem i brakiem tłumu turystów, a prowadzi na nią łagodne, wykostkowane zejście. Przez miejscowość przebiega też Szlak Wiatraków, dostosowany pod wędrówki piesze i rowerowe. Do jego atrakcji należy przede wszystkim jedna z największych elektrowni wiatrowych w kraju, ale też okoliczne zabytki oraz przepiękne panoramy tutejszego jeziora i Bałtyku. Trasa oznaczona została kolorem zielonym, biegnie z Wicia do Darłowa i ma trzynaście kilometrów.

Noclegi w Wiciu

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Mini zoo

Miejsce, w którym możemy podziwiać różne gatunki zwierząt.
Ceny: 6-9 zł/os.

› Plac zabaw

Zlokalizowany zaraz obok głównego zejścia na plażę.

› Szlak wiatraków

Przebiega w pobliżu atrakcji architektonicznych, przyrodniczych oraz elektrowni wiatrowej.

Booking.com

Wasze opinie:

Poniżej zdjęcia zmodernizowanego odcinka plaży: naniesiono na niego 30 000 m3 piasku.

Małgorzata, 07.2017

Miejscowość Wicie oprócz uroczego klimatu posiada też dużo ciekawych miejsc w bliskiej okolicy które warto odwiedzić. Miejsca te znajdują się na wyciągnięcie ręki, więc każdy zainteresowany z pewnością je odnajdzie. Mało kto wspomina, że Wicie ma też bogatą historię, własne legendy i opowieści. Jeśli mogę to zapraszam na bloga miejscowości Wicie na którym zapoznacie się bliżej z tą fascynującą miejscowością http://wicieprzygoda.pomorze.pl

Marcin, 03.2018

Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]