Project Description

Sopot – opis miejscowości

Sopot to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych nadmorskich kurortów, cieszący się również statusem uzdrowiska. Od lat przyciąga tłumy turystów, chcących spędzić wakacje w tym jakże kultowym i luksusowym miejscu.

Szerokim deptakiem wczasowicze spacerują pomiędzy centrum miejscowości, a szeroką plażą. Oferowane jest na niej wiele udogodnień i atrakcji, chociażby basenik ze słodką wodą i dmuchane zabawki dla najmłodszych, czy wypożyczalnia sprzętu wodnego dla tych nieco starszych. Po odrobinie wysiłku odpocząć możemy, leżąc na jednym z licznych leżaków. Symbolem miejscowości jest molo, słynne w całym kraju i nie tylko. Jest to najdłuższa, drewniana konstrukcja tego typu w Europie, na której końcu znajduje się mały port. To z niego w swój rejs wyruszają statki pełne turystów, zmierzających na podbój Zatoki Gdańskiej. Nawet gdy pogoda nie dopisuje, w Sopocie trudno się nudzić. Do dyspozycji odwiedzających oddano na przykład park wodny i muzeum przedstawiające dzieje miasta. Warto także zwiedzić zabytkową latarnię, która już sama w sobie posiada nietypową historię. Jest to bowiem dawny komin kotłowni, który wraz z upływem lat zaczął pełnić funkcję drogowskazu dla marynarzy. Do miejsc, które trzeba zobaczyć nie sposób nie zaliczyć słynnej Opery Leśnej, czy Krzywego Domku, bawiącego swym wyglądem wszystkich spacerowiczów.

Noclegi w Sopocie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Molo

Najdłuższe nad całym Bałykiem.
Godziny biletowania: 8:00-23:00­
Ceny: 4- 7,5 zł/os.

› Zabytkowa Latarnia Morska

Dawny komin kotłowni.
Ceny: 2-4 zł/os.

› Skansen Archeologiczny

Muzeum na wolnym powietrzu.
Godziny: 10:00-18:00 (wt-nd)
Ceny: 6-8 zł/os., sob. – bezpłatnie.

› Rejsy statkiem

Rozpoczynają się przy molo.
Godziny: 11:00-21:00
Ceny: 25-35 zł/os.

› Opera Leśna

Jedna z najważniejszych estrad polskiej muzyki.
Godziny: 10:00-20:00
Ceny: 4-7 zł/os.

› Muzeum Sopotu

Zlokalizowane w pięknej willi.
Godziny: 10:00-16:00 (wt-nd)
Ceny: 1-5 zł/os. niedz.- bezpłatnie

› Park Wodny Sopot

Pełny basenów, saun i zjeżdżalni.
Godziny: 8:00-22:00
Ceny: 22-80 zł/os.

› Kręgielnia

Na terenie sopockiego parku wodnego.

› Bliskość zabytków Trójmiasta

Łatwy dojazd komunikacją trójmiejską.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]