Project Description

Sarbinowo – opis miejscowości

Sarbinowo to średniej wielkości wioska, posiadająca dobrze rozwiniętą bazę turystyczną. Znajdziemy tu sporo drobnych atrakcji dla dzieci, restauracji, smażalni ryb i barów. W całej miejscowości panuje typowo nadmorska atmosfera, pełna pozytywnej, wakacyjnej energii.

To, co wyróżnia Sarbinowo na tle nadmorskich miejscowości to wspaniała, nowoczesna i zadbana promenada, biegnąca tuż nad plażą. Powodem jej powstania była nie tylko chęć urozmaicenia krajobrazu, ale przede wszystkim konieczność ochrony wybrzeża przed niszczącymi je falami morskimi. Niestety w wielu miejscach tutejszej plaży nie można zaliczyć do szerokich, choć oczywiście znajdziemy też fragmenty bardziej przestronne. Niezależnie od ilości piasku, wypoczynek na pewno uda się zaliczyć do niezapomnianych. Wspomniana promenada dostarcza przepięknych, panoramicznych widoków i służy turystom za podstawowe miejsce poszukiwań pysznych obiadów, przekąsek czy zimnych napoi. Jest to tętniące życiem miejsce, w dodatku łatwo dostępne dzięki swej dogodnej lokalizacji. Podczas pobytu warto udać się na dłuższy spacer lub wycieczkę rowerową. Znajdziemy tu architektoniczne perełki takie, jak neogotycki kościół ze wspaniałymi witrażami oraz zbudowaną na początku XIX wieku drewnianą chatę. Kilka kilometrów na wschód od Sarbinowa zlokalizowane są wpisane na listę zabytków Chłopy, nieco dalej – oznaczenie przebiegającego w pobliżu szesnastego południka. Z kolei udając się na zachód, dotrzemy do Gąsek, słynnych za sprawą swej latarni morskiej. Warto też wsiąść na chwilę do samochodu i zawitać do ogrodów tematycznych w pobliskiej Dobrzycy. Zajmujący teren czterech hektarów park pozwala ujrzeć aż 28 kompozycji – od japońskich, po ziołowe.

Noclegi w Sarbinowie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Nadmorska promenada

Centrum rozrywkowego życia miejscowości.

› Neogotycki kościół

Możemy podziwiać w nim przepiękne witraże.

› Dawna chata rybacka

Zbudowana na początku XIX w.

› Ogrody Tematyczne Hortulus

Kompleks ogrodów pokazowych oddalony o 15 km od Sarbinowa.
Godziny: 9:00-19:00­
Ceny: 11-29 zł/os.
Booking.com

Wasze opinie:

Byliśmy rok temu w Sarbinowie – zwykłe miasto nad morzem, kto chce poimprezować może podjechać do sąsiedniego Mielna. Ogólnie na plus.

Barbara, Kraków

Sarbinowo było by rewelacyjne gdyby władze gminy zadbały o bezpieczeństwo wczasowiczów. Jedna ulica, którą wędrują tłumy spacerowiczów, jeżdżą rowery, różne deptane pojazdy, elektryczne pojazdy, hulajnogi, samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, kolejki turystyczne, autobusy. Koszmar. O tandetnych budach z przeróżnym badziewiem nie wspomnę, bo to w każdym polskim plażowisku występuje. Czas coś z tym zrobić, chociaż ścieżki dla rowerów. Dużo można zobaczyć. Fajne i przytulne miejsce 🙂

Rom

Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]