Project Description

Rusinowo – opis miejscowości

Rusinowo to miejsce, w którym znajdziemy wszystko, co w czasie wypoczynku nad morzem najistotniejsze. Piaszczysta i miejscami szeroka plaża, zupełnie czyste powietrze nasycone jodem i bliskość natury spowodują, że miejsce przypadnie do gustu poszukiwaczom wyciszających wczasów.

W centrum miejscowości znajduje się neogotycki kościół, zbudowany na wzgórzu w drugiej połowie XIX wieku. Kolejne, ciekawe miejsce swych źródeł upatruje nie w religii, a w armii i geopolityce. Tuż przy plaży znajduje się DOL – Drogowy Odcinek Lotniskowy. Jest to poszerzona, prosta trasa, mająca niegdyś służyć jako awaryjny pas startowy dla wojskowych odrzutowców. Dziś droga ta służy częściowo za parking dla podążających samochodami na plażę wczasowiczów. Można nią też dotrzeć do sąsiedniego Jarosławca, obfitującego w różnorodne atrakcje. W samym Rusinowie nie brakuje jednak tych podstawowych. Oprócz stołówki znajdziemy tu też nieliczne stoiska z lodami, czy zabawkami dla dzieci. Miejscowość otaczają wspaniałe lasy sosnowe i pola, dzięki którym najprawdziwiej jak to możliwe, chwilowo możemy przenieść się w miejsce, gdzie czas płynie jakby wolniej.

Noclegi w Rusinowie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Neogotycki kościół

Imponująca budowla postawiona na wzgórzu.

› DOL – Drogowy Odcinek Lotniskowy

W przeszłości był to awaryjny pas startowy dla wojskowych samolotów.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]