Project Description

Rozewie – opis miejscowości

Rozewie – miejscowość nosząca taką samą nazwę jak słynny przylądek, na którym się znajduje. Wspominamy o nim nie bez powodu. Do niedawna uważano go bowiem za najdalej na północ wysunięty punkt kraju.

Choć dziś wiadomo, że miano to należy się Gwieździe Północy (w pobliskiej Jastrzębiej Górze), cały obszar można uznać za wyjątkowo atrakcyjny. Jest bowiem nie tylko miejscem charakterystycznym geograficznie, ale przede wszystkim przepełnionym widokami pięknego, majestatycznego, klifowego wybrzeża, które chroni ustanowiony tutaj rezerwat przyrody. Spokojne, wyciszające, a przy tym atrakcyjne pod względem przyrodniczym Rozewie zachęca do dłuższych spacerów. Warto odwiedzić Lisi Jar – piękny wąwóz porośnięty wiekowymi bukami prowadzący odwiedzających wprost na mało zatłoczoną plażę. Pod względem architektonicznym prawdziwym skarbem jest z kolei symbol wioski – słynna na cały kraj latarnia morska, najstarsza na polskim wybrzeżu. Jest udostępniona do zwiedzania przez turystów, dzięki czemu okoliczne krajobrazy podziwiać możemy także z góry. Samej latarni warto poświęcić więcej niż tylko chwilę. Na terenie kompleksu znajduje się bowiem otwarta dla zwiedzających maszynownia i niewielkie muzeum.

Noclegi w Rozewiu

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Latarnia morska

Najstarsza na polskim wybrzeżu.
Godziny: 9:00-19:00­
Ceny: 5- 8 zł/os.

› Lisi Jar

Jar o długości 350 metrów.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]