Project Description

Puck – opis miejscowości

Puck to niekwestionowana stolica Zatoki Puckiej, jej największe miasto, z ogromną liczbą atrakcji. Ze względu na fantastyczne warunki do uprawiania windsurfingu oraz innych sportów. Znajdziemy tu wypożyczalnie sprzętu wodnego, boisko do siatkówki na plaży, a także wspaniałe ścieżki rowerowe.

Dla wczasowiczów lubiących nadmorskie spacery pozycją obowiązkową stanie się piękne, drewniane molo. Cechą wyróżniającą je od innych tego typu obiektów jest zlokalizowany nad nim okrągły budynek, pełniący funkcję, otwartej dla spragnionych turystów tawerny. Wyglądem nawiązuje ona do drewnianej łodzi i w oryginalny sposób kształtuje tutejszy pejzaż. W miejscowości zajrzeć można także do Muzeum Ziemi Puckiej przedstawiającego historię obszaru i Muzeum MDLot, powstałego dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Historycznego Morskiego Dywizjonu. Zainteresowanych średniowieczem przyciągnąć powinny znajdujące się w Pucku ruiny zamku, zbudowanego przez Krzyżaków w końcu XIV lub na początku XV wieku. Centrum natomiast przyciąga uwagę zadbanym ryneczkiem, ozdobionym fontanną i wielkim, kwiecistym zegarem pośrodku.

Noclegi w Pucku

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Muzeum Ziemi Puckiej

Oddziały „Szpitalik” oraz „Kamienica”.
Godziny: 9:00-17:00 (wt-pt), 10:00-14:00 (sob-niedz)
Ceny: 3- 6 zł/os.

› Muzeum MDLot

Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego.
Godziny: 10:00-16:00 (pn-sob)
Ceny: 3- 4 zł/os.

› Molo

Piękne molo z ciekawym budynkiem pośrodku.

› Ruiny zamku

Ruiny dawnego zamku krzyżackiego.

› Port

Z przystanią rybacką i mariną jachtową.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]