Project Description

Ostrowo – opis miejscowości

Ostrowo to niewielka miejscowość, przepełniona spokojną, sielską scenerią, położona w pobliżu rezerwatu przyrody „Bielawskie Błoto”. Ma tu swój początek ścieżka dydaktyczna prowadząca do chroniącego bałtyckie torfowiska miejsca.

Wioska jest idealnym wyborem dla osób chcących odpocząć od ciągłego tłoku i lubiących aktywny wypoczynek. Piękna okolica zachęca do spacerów. Warto zobaczyć, chociażby miejsce, w którym niegdyś stała charakterystyczna Kaszubska Chata. Jako że lokalne władze zobowiązały się ją odbudować, liczymy, że w niedalekiej przyszłości będzie ona ciekawą atrakcją tej uroczej miejscowości. Lubiącym sport polecamy udać się na tutejszy kort tenisowy oraz tradycyjną przejażdżkę rowerem. Jeśli to możliwe, warto przywieźć własny. Od plaży wioskę dzieli bowiem około kilometrowy odcinek drogi. Nie powinna stać się ona jednak istotnym utrudnieniem, zważywszy, że spacer wśród krajobrazów pełnych natury powinien wyłącznie zrelaksować. Po drodze, podążając niebieskim szlakiem, warto odwiedzić tutejszą wieżę widokową. Z jej szczytu dostrzec możemy, chociażby tutejsze torfowiska. Jeśli to możliwe, zachęcamy też do odwiedzin miejsc, znajdujących się w niedalekiej odległości od Ostrowa: sąsiedniej Karwi oraz najdalej na północ wysuniętego punktu Polski – Gwiazdy Północy w Jastrzębiej Górze. Niedaleko znajduje się także Ostrowo Kolonia oferująca duży wybór domków letniskowych, położonych blisko pięknej plaży.

Noclegi w Ostrowie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Kort tenisowy

Zlokalizowany w jednym z ośrodków.

› Bielawskie Błoto

Torfowisko będące częścią rezerwatu przyrody „Bielawa”.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]