Project Description

Osłonino

Osłonino – opis miejscowości

Osłonino to niewielka miejscowość, z bardzo długą i fascynującą historią. To tutaj odkryto ślady pozostawione przez pierwszych osadników tej części Pomorza.

Archeolodzy zdołali wyszukać między innymi ślady domów, biżuterię, czy zdobione naczynia gliniane sprzed nawet kilku tysięcy lat. Mamy nadzieję, że znaleziska kiedyś staną się atrakcją turystyczną Osłonina. Nawet bez ich ekspozycji, miejscowość przyciąga co roku turystów. Wioska ta jest bowiem idealnym wyborem dla wszystkich, chcących wypocząć blisko natury. W pobliżu znajduje się rezerwat przyrody „Beka”, chroniący słone łąki, w którym występuje dużo gatunków rzadko spotykanych roślin. Osłonino to miejsce ciche i spokojne, bez tłumów turystów i hałaśliwych atrakcji. Znajduje się tu sklep, boisko do piłki nożnej i plac zabaw dla dzieci. Plaża, choć wąska, urozmaicona jest o niewielkie molo i malownicze widoki. Będąc w Osłoninie, warto odwiedzić znajdujący się w pobliżu zamek w Rzucewie.

Noclegi w Osłoninie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Rezerwat przyrody „Beka”

Ptasi rezerwat położony u ujścia rzeki Redy do Bałtyku.

› Plac zabaw

Zlokalizowany w centrum miejscowości.

› Boisko

Trawiaste boisko z bramkami do piłki nożnej.

› Zamek w Rzucewie

Wybudowany w XIX wieku.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]