Project Description

Mikoszewo – opis miejscowości

Mikoszewo to spokojna, pełna uroku i sprzyjającej wypoczynkowi aury miejscowość, położona przy ujściu Wisły.

Znaleźć tu można między innymi małą przystań rybacką czy Agroturystyczną Osadę Edukacji Turystycznej, która umożliwia wzięcie udziału w średniowiecznym biwaku. Dzieci mogą na nim przećwiczyć obróbkę bursztynu, bicie monet, a także nauczyć się podstaw survivalu. Atrakcją zdecydowanie wyróżniającą Mikoszewo na tle innych nadmorskich miejscowości jest znajdujący się tutaj unikatowy prom linowy, zastępujący tradycyjny most. Łączy on Mikoszewo ze Świbnem, zapewniając transport samochodów, rowerów i nawet do 100 pasażerów jednocześnie. Przeprawa na drugi brzeg Wisły zajmuje mniej niż 5 minut. Tę nadwiślańską wioskę polubią pasjonaci obcowania z naturą. Codzienne wyjście na plażę staje się tu bowiem prawdziwą leśną przygodą, a konieczność przejścia około kilometrowego odcinka trasy szybko rekompensowane jest przez widok ujścia najdłuższej w Polsce rzeki oraz przepięknej, dziewiczej, szerokiej plaży.

Noclegi w Mikoszewie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Prom linowy

Zastępuje most, umożliwiając pokonanie Wisły.
Godziny: 6:00-22:00, sezonowo.­
Ceny: od 4 zł/os do 30 zł/pojazd.

› Indiańska wioska

Umożliwia poznanie kultury Indian.
Godziny: 10:00-18:00­
Ceny: 10 zł/os.

› Osada Edukacji Historycznej

Uczy obróbki bursztynu oraz bicia monet.
Ceny: 6-15 zł/os.

› Rezerwat Mewia Łacha

Chroni tereny lęgowe ptaków przy ujściu Wisły.

› Ujście Wisły do morza

Sąsiaduje bezpośrednio z plażą.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]