Project Description

Mielenko – opis miejscowości

Mielenko to niewielka, spokojna miejscowość o wiejskim charakterze. Powietrze jest tutaj bardzo czyste, o czym świadczą występujące tu, rzadko spotykane porosty.

Dzieci z pewnością zainteresuje zlokalizowany w miejscowości plac zabaw. Jest on ogólnodostępny, w pobliżu znajdują się także boiska do koszykówki i piłki nożnej. Najważniejszym atutem miejscowości jest oczywiście piękna, miejscami szeroka plaża. Choć Mielenko jest przeciwieństwem zatłoczonych kurortów, znajdziemy tu nieliczne restauracje i smażalnie ryb. Jeśli poczujemy niedosyt atrakcji, warto zastanowić się nad odwiedzeniem znacznie bardziej rozrywkowego Mielna. Trzykilometrowy odcinek trasy pokonać możemy plażą lub tak zwaną aleją lipową, wzdłuż której zbudowano ścieżkę rowerową. Przejażdżka pozwoli zobaczyć ciągnące się przez niemal całą trasę, charakterystyczne, równomiernie posadzone drzewa. Mają one ponad 150 lat i wraz z drogą zdają się odgrywać historycznie istotną rolę w kształtowaniu tutejszego krajobrazu. Ciekawym punktem znajdującym się w okolicy jest też miejsce przebiegu szesnastego południka. Pod jego oznaczenie możemy również dojechać rowerem.

Noclegi w Mielenku

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Plac zabaw i boiska

Znajdują się przy drodze prowadzącej na plażę.

› Aleja lipowa

Szosa łącząca Mielenko z Mielnem otoczona 150-letnimi lipami.

› 16 południk

Miejsce przebiegu 16 południka oznaczone głazem, wraz z tablicą informacyjną.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]