Project Description

Łeba – opis miejscowości

Łeba to jedno z najbardziej legendarnych miejsc polskiego wybrzeża. Kurort ten każdego roku przyciąga tysiące wczasowiczów. Nic dziwnego – jest to bowiem miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Co jednak najważniejsze, oprócz wielu atrakcji, Łeba gwarantuje niezapomnianą atmosferę, tworzącą się na skutek połączenia głośnych salonów gier i wszechobecnej muzyki z rozległymi, wyciszającymi terenami zielonymi, wspaniałym portem i zapachem smażonych ryb. Miejscowość przypadnie do gustu wszystkim lubiącym rozrywkę, niezależnie od wieku. Znaleźć tu można nie tylko wspaniałe bary i restauracje, ale też park dinozaurów, pole do mini-golfa, naturalny labirynt, rejsy statkami i ekstremalnymi motorówkami, wodny plac zabaw, sporych rozmiarów lunapark, muzeum motyli, park linowy, „rolkowisko” oraz wystawy klocków czy iluzji optycznych, a także kino, zlokalizowane w ścisłym centrum. W okolicach jego wejścia, na niewielkim placyku wieczorami odbywają się koncerty i przedstawienia ulicznych artystów. Miejsce jest też znane ze względu na legendarną w całej okolicy lodziarnię „Muszelka”, przyciągającą (nie bez powodu) tłumy turystów. W odległości ośmiu kilometrów od kurortu na turystów czeka też edukacyjny park z fokarium. Choć nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jedno jest pewne: w Łebie po prostu nie można się nudzić. Warto jednak rozwinąć wspomniany już przez nas temat drugiego oblicza miasta. Otóż zachwyca tu także przyroda. Koniecznie należy odwiedzić oddzielający centrum od zachodniej części plaży teren Łabędziego Stawu. Warto też udać się na wycieczkę krajoznawczą. Nieopodal znajdują się bowiem nie tylko jeziora Sarbsko i Łebsko, ale także miejsce znane każdemu za sprawą ruchomych wydm – Słowiński Park Narodowy.

Noclegi w Łebie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Park dinozaurów

Dinozaury w skali 1:1 oraz inne atrakcje.
Godziny: 9:00-19:00­
Ceny: 30-40 zł/os.

› Mini golf

Pole z dwunastoma dołkami.
Godziny: 11:00-21:00­
Ceny: 14-16 zł/os.

› Naturalny labirynt

Największy tego typu labirynt w Polsce.
Godziny: 10:00-20:00­
Ceny: 15-20 zł/os.

› Wodny plac zabaw

Mini park wodny, wraz z jacuzzi i łaźnią parową.
Godziny: 9:00-22:00 (wt-nd)
Ceny: 17-25 zł/os. za godzinę

› Muzeum motyli

Gabloty wypełnione pięknymi motylami.
Godziny: 9:00-21:00
Ceny: 9-10 zł/os.

› Park linowy

Cztery trasy różniące się stopniem trudności.
Godziny: 10:00-20:00
Ceny: 12-30 zł/trasa

› Rolkowisko

Znajduje się na terenie szkoły podstawowej.
Godziny: 10:00-13:00 oraz 15:00-21:00

› Wystawa iluzji optycznych

Zaskakująca, interaktywna wystawa.
Godziny: 10:00-21:00
Ceny: 10-12 zł/os.

› Labirynt luster

Wyjątkowy, ale także trudny do pokonania.

› Rejsy statkiem

Różnorodna oferta rozpoczynających się w porcie rejsów.

› Port

Jeden z najwspanialszych na polskim wybrzeżu.

› Kino

Idealny wybór np. w przypadku gorszej pogody.

Booking.com

Wasze opinie:

Łeba – UWIELBIAM:-)
Wielokrotnie tam wracaliśmy 🙂 Zajadaliśmy się pysznymi lodami i goframi w „Muszelce” 🙂
Podczas kolejnego pobytu w Łebie koniecznie musimy zrobić zdjęcie na szczycie Ruchomych Wydm i porównać je z tym zrobionym parę lat temu… Wtedy najlepiej widać o ile się przesunęły 🙂

Beata, 06.2017

Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]