Project Description

Kopalino i Lubiatowo

Kopalino i Lubiatowo – opis miejscowości

Kopalino i Lubiatowo to dwie podobne do siebie wioski ze wspólną plażą. Niegdyś rycerskie miejscowości są ze sobą złączone tak, że niemal tworzą jedną całość, choć trasa z początku pierwszej do końca drugiej mierzy aż cztery kilometry.

Niezależnie od tego, do której z nich wybierzemy się na swój wakacyjny wyjazd, na pewno liczyć możemy na obcowanie z naturą i prawdziwe wyciszenie. Jako że miejscowości otoczone są przez lasy, wyznaczono tu kilka ścieżek spacerowych i rowerowych. Już sama droga na plażę gwarantuje aktywne spędzenie czasu. Jest ona bowiem naprawdę długa (mierzy kilka kilometrów w zależności od lokalizacji zakwaterowania), lecz w całości przebiega przez ładne, leśne tereny. Wielu turystów pod plażę dostaje się jednak rowerem lub samochodem. Tuż przy głównym zejściu znajduje się sporych rozmiarów, zacieniony parking. Warto zaznaczyć, że miejscowości, choć pełne spokoju, oferują sklepy oraz restauracje. Nad tutejszym jeziorem wypożyczyć można sprzęt wodny i łowić ryby. Znajdziemy też stadninę koni, a w Lubiatowie – dworek z otaczającym go parkiem. Wypoczywając w tym rejonie, warto też przejechać się na wycieczkę. Po zaledwie 15 kilometrach drogi dotrzeć możemy bowiem pod charakterystyczną, trójkolorową latarnię Stilo w Osetniku.

Noclegi w Kopalinie i Lubiatowie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Latarnia Stilo

Oddalona o około 15 km.
Godziny: 10:00-ostatni klient

› Stajnia koni

Oferuje naukę jazdy.

› Dworek w Lubiatowie

Eklektyczny dwór otoczony parkiem.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]