Project Description

Kąty Rybackie – opis miejscowości

Kąty Rybackie to spokojna miejscowość nad Mierzeją Wiślaną. Jedną z jej największych atrakcji jest położony nad zalewem, znany port rybacki.

Jak wskazuje sama nazwa wioski, rybołówstwo jest popularnym zajęciem wśród mieszkańców, dzięki czemu przyjeżdżający turyści każdego dnia mogą rozkoszować się tu smakiem świeżych ryb. Po sytym obiedzie i chwili odpoczynku warto spędzić czas nieco aktywniej: wypożyczyć sprzęt wodny, wybrać się z dziećmi na plac zabaw lub poćwiczyć na zewnętrznej siłowni. W miasteczku nie brakuje też ciekawostek krajoznawczych. Pozować do zdjęć możemy przy charakterystycznej Ławeczce Rybaka, ze stojącą obok ponad dwumetrową rzeźbą Rybaka. Z kolei dla wielbicieli przyrody, do odwiedzenia okolicy zachęcić powinien utworzony tu rezerwat ornitologiczny, będący największą w Europie ostoją kormoranów i chroniący także czaple szare. Spędzając wakacje na mierzei, polecamy zajrzeć do znajdującego się w Kątach Rybackich Muzeum Zalewu Wiślanego. Przedstawia ono historię szkutnictwa i rybołówstwa, tak głęboko zakorzenionych wśród lokalnej społeczności.

Noclegi w Kątach Rybackich

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Muzeum Zalewu Wiślanego

Najciekawsze fakty na temat Zalewu Wiślanego. Godziny otwarcia w sezonie: 10-17. Ceny 3-5zł/os. Środa- wstęp wolny

› Port

Niewielki port położony nad Zalewem Wiślanym

› Ławeczka i rzeźba Rybaka

Ponad dwumetrowa betonowa rzeźba oraz ławka podkreślają rybacki charakter miejscowości.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]