Project Description

Karwieńskie Błoto Drugie

Karwieńskie Błoto Drugie – opis miejscowości

Karwieńskie Błoto Drugie to jedno z najbardziej oryginalnych miejsc polskiego wybrzeża. Idealny przykład na to, że w trakcie wczasów do szczęścia nie potrzeba niczego poza piękną, szeroką plażą i szumem uderzających o nią fal.

Choć przebiegająca przez wioskę szosa liczy ponad trzy kilometry, w żadnym jej fragmencie nie znajdziemy zgiełku, tłumu turystów, czy kolorowych stoisk z gadżetami dla dzieci. W rzeczywistości liczyć możemy jedynie na sklep spożywczy i dwie restauracje: jedną przy wschodniej, drugą – przy zachodniej części trasy. Istny raj dla chcących wyrwać się na chwilę z szybkiego życia w wielkim mieście. Do morza prowadzi kilka około kilometrowych, nieutwardzonych dróg, otoczonych polami i wyciszającymi widokami. W sezonie przy zejściu jedenastym organizowane jest strzeżone kąpielisko, co szczególnie zadowolić powinno rodziców. Sama plaża jest nie tylko szeroka, ale podobnie jak cała miejscowość – cicha i wolna od tłumu wczasowiczów. Tuż za zachodnimi granicami wioski utworzono Rezerwat Przyrody Widowo, chroniąc zespoły form wydmowych oraz piękne lasy. Z miejscowości z łatwością dotrzemy do niego dzięki trasie rowerowej lub pieszo – brzegiem morza. Warto też zajrzeć do oddalonej w kierunku południowym o osiem kilometrów Krokowej. Czeka tam na nas najprawdziwszy zamek z zachowaną fosą i pięknymi ogrodami.

Noclegi w Karwieńskich Błotach

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Rezerwat Przyrody Widowo

Został utworzony w celu ochrony różnych form wydomowych.

› Zamek w Krokowej

Zabytkowy pałac otoczony pięknym parkiem.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]