Project Description

Jurata – opis miejscowości

Jurata to doskonale znany, zawsze modny, choć zaskakująco spokojny kurort. Mówi się, że jego nazwa pochodzi od imienia starosłowiańskiej bogini morskiej, która zakochawszy się w miejscowym rybaku, postanowiła zamieszkać z nim w swym bursztynowym pałacu na dnie morza.

Gdy o fakcie dowiedział się zazdrosny bóg Perkun, rozbił w złości budowlę. Dowodem tego wydarzenia mają być, do dziś wyrzucane przez morze na miejscową plażę, drobne kawałki bursztynu. Zważywszy, że w każdej legendzie znajdziemy ziarnko prawdy, Juratę rzeczywiście można zaliczyć do miejsc wyjątkowych. Kurort jest równie zachwycający co związana z jego nazwą legenda. Można opalać się tu na przepięknej plaży, wypoczywać w jednym z luksusowych hoteli, czy spędzać czas na spacerach po zadbanym, szerokim deptaku i jego pełnych zieleni okolicach. Ta ostatnia propozycja ucieszy nasze zmysły najbardziej. Ów deptak łączy bowiem Bałtyk z malowniczym, drewnianym molo po stronie wód zatoki. Choć w Juracie z łatwością da się odpocząć od ciągłego zgiełku i hałasu, znajdziemy tu też miejsca nastawione na rozrywkę. Do takich możemy zaliczyć nieliczne, choć kuszące zadbanym wyglądem lokale oraz pobliski park linowy. Niezależnie jednak gdzie się udamy, w połowie drogi zawsze pozdrowi nas sama bogini, przypominając ze spokojem historię miejscowości. W samym jej centrum mieszkańcy wznieśli bowiem Juracie pomnik.

Noclegi w Juracie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Park linowy

Miejsce dla poszukiwaczy przygód.
Godziny: 11:00-20:00­
Ceny: 25-30 zł/os.

› Pomnik Juraty

Fontanna przedstawiająca legendarną postać.

› Molo

Malownicze molo, idealne miejsce do spacerów.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]