Project Description

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra – opis miejscowości

Jastrzębia Góra to gwarna miejscowość, będąca dumnym opiekunem najbardziej na północ wysuniętego punktu w Polsce. Miejsce to oznaczono obeliskiem – Gwiazdą Północy, który dziś pełni funkcję, jednej z najciekawszych atrakcji geograficznych polskiego wybrzeża.

Krajobraz obszaru, na którym położona jest Jastrzębia Góra, kształtuje stromy klif. W miejscowości dobrze będą się więc czuły osoby lubiące piękne widoki i aktywny wypoczynek. Już samo zejście na plaże wiąże się bowiem z pokonaniem wielu schodów. Jeśli aktywności wciąż za mało, warto sprawdzić swoje siły w tutejszym parku linowym, kręgielni, czy na placu zabaw. Należy wspomnieć też o niewielkim lunaparku i powszechnych, przenośnych atrakcjach dla najmłodszych. Najbardziej rozrywkową część miejscowości stanowi Promenada Światowida. To tętniące życiem miejsce pełne jest kawiarni, barów i ulicznych artystów. Chwili wytchnienia warto z kolei szukać w ważnym pod względem przyrodniczym miejscu, jakim jest graniczący z Rozewiem Lisi Jar. Ten porośnięty bukami wąwóz stanowi idealny cel pieszych wędrówek, zwłaszcza że dojść do niego możemy plażą.

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Kręgielnia

Zlokalizowana w jednym z hoteli.

› Plac zabaw

Z łódkami indiańskimi, karuzelami, pontonami.
Godziny: 10:00-ostatni klient

› Park linowy

Dostępne trzy trasy o różnym stopniu trudności.
Ceny: 25 zł/trasa

› Przejażdżki melexem

Oferowane wycieczki pod latarnię w Rozewiu czy transport bagażu na dworzec PKS.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]