Project Description

Jastarnia – opis miejscowości

Jastarnia od lat przyciąga do siebie turystów: zarówno wielbicieli sportów wodnych, osoby chcące wypocząć na pięknej i popularnej plaży, czy też rodziców planujących beztroskie wakacje z dziećmi.

Sposobów na ciekawe spędzanie czasu tutaj z pewnością nie brakuje. Można nie tylko opalać się na plaży, ale też pospacerować po pięknym molo, odbyć lot widokowy nad Półwyspem Helskim czy też odwiedzić okoliczne bunkry. W Jastarni znajduje się najniższa nad polskim wybrzeżem latarnia morska, której zwiedzanie należy niestety ograniczyć do fotografowania wyłącznie z zewnątrz. Warta zobaczenia jest na pewno „Chata Rybacka”, do której budowy w 1881 roku użyto wyrzuconych przez morze części wraku okrętu. W tutejszym Muzeum Pod Strzechą poznamy z kolei dawne sposoby połowu ryb i metody restaurowania kutrów. Jastarnia jak widać, jest pełna różnorodności. Z racji tego, że kurort znajduje się na półwyspie, wczasowicze mają do dyspozycji dwie plaże – jedną od strony otwartego morza, drugą od strony Zatoki Puckiej. Także w tej części zlokalizowany jest wspaniały port, z którego tramwajem wodnym można wypłynąć w rejs do Gdyni.

Noclegi w Jastarni

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Chata Rybaka

Zbudowana z wyrzuconego przez morze drewna.

› Rejsy do Gdyni

Półtoragodzinny rejs odbywający się dwa razy dziennie.
Ceny: 25-35 zł/os.

› Bunkry

Skansen składający się ze schronu bojowego oraz przeszkód przeciwpancernych.
Godziny: 10:00-19:00

› Park linowy

Cztery trasy różniące się stopniem trudności.
Godziny: 10:00-20:00
Ceny: 12-30 zł/trasa

› Molo

Szeroki, piękny pomost.

› Port

Położony od strony Zatoki Puckiej

› Latarnia morska

Najniższa z polskich latarni, nie jest udostępniona do zwiedzania.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]