Project Description

Jantar – opis miejscowości

Jantar to miejscowość, której nazwa oznacza po prostu “bursztyn”. De facto nie bez powodu. W Jantarze znajdziemy Muzeum Bursztynnictwa, w którego salach wystawowych zebrane zostały materiały dotyczące dziejów wsi, historii szkoły, na terenie której znajduje się muzeum oraz oczywiście informacje dotyczące samego “bałtyckiego złota”.

Warto zaznaczyć, że od niemal dwudziestu lat w miejscowości odbywa się finał Mistrzostw Świata w poławianiu bursztynu. Odbywająca się w połowie lipca impreza przyciąga tłumy turystów, także ze względu na towarzyszące jej koncerty, wybory miss, czy pokazy sztucznych ogni. W Jantarze warta zobaczenia jest także indiańska wioska, hodowla strusi, wystawa owadów czy centrum rodzinnej rekreacji. Znajduje się w nim między innymi mini ZOO, ptaszarnia oraz tor gokartowy. Spędzając czas w Jantarze, możemy spróbować także jazdy konnej po piasku, zagrać w elitarne polo oraz skorzystać z oferty krytego basenu. Dzięki przebiegającej przez miejscowość kolejce wąskotorowej w pełen przygód sposób dotrzemy do okolicznych, nadmorskich miejscowości, a przy okazji jednej przesiadki – nawet do Malborka.

Noclegi w Jantarze

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Muzeum bursztynnictwa

Poświęcone popularnemu w Jantarze bursztynowi.
Godziny: 10:00-18:00 (pn.-wt.), sezonowo

› Stadnina koni

Oferująca np. jazdę konną po plaży.
Ceny: 100-300 zł/os.

› Centrum Rodzinnej Rekreacji

Mini zoo, ptaszarnia, gokarty i wiele więcej.

› Indiańska wioska

Poświęcona fascynującej kulturze Indian.
Godziny: 10:00-18:00­
Ceny: 10 zł/os.

› Kryty basen

Z torami do pływania i innymi atrakcjami.
Ceny: 12-15 zł/os.

› ART Inwazja Owadów

Park prezentujący owady w gigantycznym rozmiarze.

› Żuławska Kolej Dojazdowa

Kolej wąskotorowa, łącząca pobliskie miejscowości.
Ceny: 4,5-13 zł/os.
Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]