Project Description

Gdańsk (Brzeźno)

Gdańsk – Brzeźno – opis miejscowości

Gdańsk – legendarne, nadmorskie miasto oprócz posiadania niekwestionowanych walorów kulturowych, okazuje się być też fantastycznym kurortem i miejscem spędzenia niezapomnianych wakacji.

Jego dzielnica Brzeźno przyciąga turystów wspaniałą, wyjątkowo szeroką plażą i bliskością różnorodnych atrakcji. Jest to miejsce umożliwiające aktywny wypoczynek, bogate w drogi rowerowe, tereny zielone i takie udogodnienia jak boiska do siatkówki, zjeżdżalnia wodna, czy park linowy. W czasie dłuższych spacerów znajdziemy tu stare budynki rybackie, fortyfikacje z XIX i XX wieku, a po dotarciu na malownicze molo – wielkie statki, majestatycznie wypełniające morski horyzont. Znajdują się tutaj dwa strzeżone kąpieliska, a także sporo barów i restauracji przy plaży. Wielbicieli historii na pewno zainteresuje bliskość Westerplatte. Usytuowanie w Trójmieście oznacza też, że jest to wspaniałe miejsce wypadowe do dalszych wędrówek i korzystania z uroków dużego miasta.

Noclegi w Gdańsku Brzeźnie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Molo

Drewniane, niezwykle malownicze.

› Lunaparki

Jeden w pobliżu molo, drugi przy ul. Brzeźnieńskiej.
Ceny: 10-15 zł/atrakcja

› Tramwaj wodny

Linia F5 na Westerplatte, przystanek funkcjonuje w wakacje.
Ceny: 1,60-3,20 zł/os.

› Park linowy

Oferuje trasy na wysokości oraz inne atrakcje, także „dmuchańce”.
Godziny: 10:00-18:00
Ceny: 20-70 zł/os.

› Bliskość zabytków Trójmiasta

Łatwy dojazd komunikacją trójmiejską.

Booking.com

Wasze opinie:

Byłem z żoną w tych okolicach i bardzo się nam podobało, dużo można zobaczyć. Fajne i przytulne miejsce 🙂

Mieszko

Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]