Project Description

Gąski – opis miejscowości

Gąski to niewielka wieś, znana głównie za sprawą, wpisanej do rejestru zabytków, latarni. Zlokalizowany na jej szczycie taras widokowy jest udostępniony dla turystów, a okolice składających się na nią dziewiętnastowiecznych budynków można uznać za najistotniejszą część miejscowości.

Warto jednak nadmienić, iż zagospodarowania osady biegną wzdłuż jej głównej, zwykle ruchliwej drogi, przez co nie znajdziemy tu faktycznego rynku. Wszystkie atrakcje są rozlokowane na długości około dwóch kilometrów. Jest ich jednak całkiem sporo. W Gąskach znajdziemy restauracje, smażalnie ryb, sklepy, a nawet dziecięce dmuchańce i popularne, nadmorskie gry zręcznościowe. Wielką popularnością cieszą się tutejsze domki letniskowe i campingi. Znaleźć można ich naprawdę sporo. Do rozbicia namiotu zachęcają wiejskie krajobrazy, cisza, nadmorski klimat oraz bardzo blisko położone (często prywatne) zejścia na plażę. Ona sama jest tym, co przyciąga tu wczasowiczów najsilniej. Piękna, o dość łagodnym zejściu do morza i nadal wolna od tłumu turystów. W czasie swego pobytu warto udać się na niedługie wycieczki. Kilka kilometrów od przybrzeżnej części miejscowości znajduje się ciekawy architektonicznie Pałac Morski. Z kolei po odbyciu dziesięciominutowej wyprawy samochodem dotrzeć można do tematycznych ogrodów w Dobrzycy. Oprócz niemal trzydziestu kompozycji, z różnych zakątków świata, odnajdziemy tam również park poświęcony gigantycznym, naturalnym labiryntom.

Noclegi w Gąskach

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Latarnia morska

Jedna z najwyższych na polskim wybrzeżu.
Godziny: 10:00-13:30 oraz 15:00-20:00­
Ceny: 3-4 zł/os.

› Ogrody Tematyczne Hortulus

Kompleks ogrodów pokazowych oddalony o 10 km od Gąsek.
Godziny: 9:00-19:00 (pn.-sob.) 10:00-18:00­ (nd.)
Ceny: 11-29 zł/os.

› Pałac Morski

Obecnie znajduje się w nim obiekt wypoczynkowo-konferencyjny.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]