Project Description

Dziwnówek – opis miejscowości

Dziwnówek to mała miejscowość letniskowa położona pomiędzy morzem a Zatoką Wrzosowską.

Największą atrakcją Dziwnówka jest plaża: czysta, szeroka z drobniutkim piaskiem. Otoczenie miejscowości akwenami wodnymi sprzyja uprawianiu różnorodnych sportów wodnych. Nad brzegiem Jeziora Wrzosowskiego działa Szkoła Windsurfingu. Zajęcia z windsurfingu i kitesurfingu prowadzone są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych surferów. Popularne są tutaj także wypożyczalnie kajaków czy rowerków wodnych. Na miłośników dwóch kółek czekają kilometry ścieżek rowerowych, którymi wśród wspaniałej przyrody dojedziemy do pobliskiego Dziwnowa , Łukęcina, Pobierowa czy jeszcze dalej do Trzęsacza i Rewala. W sąsiednim Wrzosowie w gospodarstwie agroturystycznym możliwa jest nauka jazdy konnej, w miejscowości znajduje się także Park Dinozaurów. Symbolem Dziwnówka jest latarnia morska zlokalizowana w samym centrum miejscowości. Nie jest to jednak typowa latarnia, a atrapa, w której znajduje się obecnie sklep z pamiątkami.

Noclegi w Dziwnówku

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Jazda konna

Stadnina znajduje się w pobliskim Wrzosowie.
Godziny: 10:00-13:30 oraz 15:30-19:00­
Ceny: 20-50 zł/os.

› Park dinozaurów

Zlokalizowany ok. 5 km od Dziwnówka.

Booking.com

Wasze opinie:

Urodziłam się w Kamieniu Pomorskim, ale dziadkowie mieszkali w Dziwnówku. Gdy miałam 5 lat wprowadziliśmy się do Krakowa, jednak cała rodzina mieszka w Dziwnówku, Dziwnowie, Kamieniu, Golczewie. Kocham Dziwnówek i przez cały rok tęsknię za nim. Gdy ktoś pyta skąd jestem, nie wstydzę się mówić: z Dziwnówka. Kraków mnie tylko adoptował. Pozdrawiam wszystkich z Dziwnówka i okolic.

Wiola, Kraków

Brudna, bardzo brudna plaża. Szkło, puszki, pety, folie. Plaża mała, ciasna. Pełno psów na plaży. Parkingi płatne. Pełno straganów i maszynek do zarabiania na turystach. Jeśli ktoś szuka spokojnych i czystych plaż, to niech szuka w innych miejscach.

Paweł

Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]