Project Description

Dziwnów – opis miejscowości

Dziwnów to atrakcyjna nadmorska miejscowość położona między Bałtykiem od północy a Zalewem Kamieńskim i Zatoką Wrzosowską od południa. Miejscowość ta słynie z unikatowego stalowego mostu zwodzonego łączącego stały ląd z wyspą Wolin. Proces podnoszenia mostu jest tak widowiskowy że stanowi nie lada atrakcję turystyczną.

W sezonie letnim jak magnes przyciąga turystów port rybacki i przystań pasażerska, gdzie organizowane są rejsy wycieczkowe, czy to w morze, czy do pobliskiego Kamienia Pomorskiego. Na nabrzeżu portowym stoi majestatyczny pomnik, w kształcie kotwicy wzniesiony w celu uczczenia osób, które straciły życie na morzu. Miejscem wartym odwiedzenia jest park miniatur. Można w nim zobaczyć zarówno miniaturowe wersje latarni z polskiego wybrzeża jak i repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych Dziwnów to idealne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Są tu kilometry ścieżek rowerowych łączących Dziwnów z pobliskimi nadmorskimi miejscowościami i atrakcjami. Różnorodność akwenów wodnych daje możliwość do uprawiania niezliczonej ilości sportów wodnych, od kajaków, żagli po narty wodne, windsurfing czy kitesurfing . Żądnych trochę innego rodzaju przygód, zarówno młodszych jak i starszych zaprasza nowo otwarty park linowy. W pochmurne dni na aktywnych czeka hala sportowo – widowiskowa. Miejscem, którego nie powinien ominąć żaden turysta jest słynna Aleja Gwiazd Sportu gdzie usytuowane są postumenty z replikami medali polskich sportowców. Cyklicznie, co roku w sierpniu organizowany jest Festiwal Gwiazd Sportu , podczas którego odbywają się spotkania z polskimi mistrzami i olimpijczykami, koncerty muzyczne oraz liczne imprezy towarzyszące temu wydarzeniu. Wtedy też dokonuje się uroczystych odsłonięć kolejnych replik medali.
Jednakże największym atutem Dziwnowa jest plaża – czysta, bardzo szeroka z prawie białym, drobniutkim piaskiem . Od miasta oddzielona jest pasmem wydm, na grzbiecie których biegnie przepiękna nadmorska promenada.

Noclegi w Dziwnowie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Park miniatur

Prezentuje repliki polskich latarni oraz kolejek.
Godziny: 9:30-19:30
Ceny: 15-19 zł/os.

› Most zwodzony

Jeden z nielicznych tego typu w Polsce.

› Rejsy statkiem

Do wyboru rejsy po Morzu Bałtyckim i Zalewie Kamieńskim.

› Pomnik w kształcie kotwicy

Upamiętnia osoby, które straciły życie na morzu.

› Nadmorska promenada

Biegnie grzbietem wydm.

› Siłownia zewnętrzna

Pozwala dbać o formę także w czasie urlopu.

› Hala sportowo-widowiskowa

Sala gimnastyczna wraz z siłownią oraz sauną.
Ceny sali: 2-6 zł/os. za 2 godz.

› Aleja Gwiazd Sportu

Aleja z replikami medali sportowych.

› Festiwal Gwiazd Sportu

Występy gwiazd oraz spotkania ze sportowcami. Impreza bezpłatna.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]