Project Description

Dębki – opis miejscowości

Dębki to miejscowość typowo rybacka. Jej charakteru dowodzić ma wybudowana niedawno rybaczówka, będąca swego rodzaju garażem na sprzęt do połowu. Niewątpliwie jednak postawiono ją także z myślą o turystach. Zaopatruje bowiem mieszkańców i wczasowiczów w świeżo złowione ryby, a wyrastająca w górę, nowoczesna wieża widokowa dostarcza panoramicznych widoków na okoliczne lasy, plażę i bezkresne morze.

Wspominając o morzu, nie sposób pominąć pomnika w kształcie kotwicy, upamiętniającego tych, którzy przemierzanie tutejszych wód przypłacili własnym życiem. Było ich niestety wielu. To tu na dnie morza spoczywa wrak statku General Carleton. Należąca do potężnej wtedy Wielkiej Brytanii jednostka zatonęła u wybrzeży Dębek w 1785 roku, w trakcie swego rejsu do Sztokholmu. Jednak dzisiejsze Dębki to nie tylko historia, ale przede wszystkim wspaniałe miejsce do wypoczynku. Znajdziemy tu wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Na aktywnych czeka park linowy, spływy kajakowe Piaśnicą oraz wypożyczalnie rowerów i gokartów. Na spragnionych kąpieli w morzu – szeroka plaża z wypożyczalnią sprzętu wodnego i barami. W niedalekiej odległości od miejscowości znajduje się Krokowa ze swym zamkiem, który wraz z otaczającą go fosą i pięknym parkiem stanowi miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Warto też wspomnieć o znanym za sprawą budowanej niegdyś elektrowni jądrowej jeziorze Żarnowiec.

Noclegi w Dębkach

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Park linowy

Oferuje trzy trasy o różnym stopniu trudności.
Godziny: 11:00-20:00­
Ceny: 20-25 zł/trasa

› Rybaczówka z wieżą widokową

Ze szczytu można podziwiać piękną okolicę.
Ceny: 5 zł/os.

› Spływy kajakowe

Rozpoczynają się przy ujściu rzeki Piaśnicy z jez. Żarnowieckiego.
Godziny: 10.00, 14.30, 18.00
Ceny: 25 zł/os.

› Zamek w Krokowej

Zabytkowy pałac otoczony pięknym parkiem.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]