Project Description

Darłówko

Darłówko – opis miejscowości

Darłówko to nadmorska dzielnica miasta Darłowa. Znaleźć tu można między innymi udostępnioną do zwiedzania latarnię morską oraz duży port. Najbardziej zachwycają jednak nie poszczególne obiekty i miejsca, a panująca w miejscowości atmosfera.

Jest ona połączeniem wszechobecnej zabawy i typowych dla kurortu udogodnień z piękną architekturą oraz z dużą ilością wyciszających terenów. Wyjątkowym symbolem miejscowości jest niepowtarzalny, rozsuwany most na rzece Wieprzy, z charakterystyczną, biało-niebieską wieżą kontrolną, określaną często mianem UFO. Będąc w Darłówku wato zobaczyć także Pomnik Rybaka – fontannę postawioną ku czci ludzi morza. Znajdziemy tu też sporo atrakcji przy samej plaży – chociażby pola do siatkówki, zewnętrzną siłownię, bary i wspaniały, zadbany deptak. Idąc w głąb miejscowości, napotkamy między innymi park linowy, wielki lunapark, aż dwa aquaparki (co ciekawe, kryty wypełniony jest wodą morską), tor kartingowy. Warto też wspomnieć o zlokalizowanych w okolicy fortyfikacjach obronnych, udostępnionych do zwiedzania. Kilka kilometrów na południe, w Darłowie, zlokalizowany jest Zamek Książąt Pomorskich. Do centrum miasta można się dostać tramwajem wodnym. Tam swój początek ma też prowadzący przez tutejsze farmy Szlak Wiatraków. Ta nietypowa, oznaczona zielonym kolorem trasa prowadzi turystów przez jedną z największych elektrowni wiatrowych kraju aż nad jezioro Kopań i do miejscowości Wicie.

Noclegi w Darłówku 

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Latarnia morska

Usytuowana przy ujściu Wieprzy do morza.

› Rozsuwany most

Niezwykle charakterystyczny biało-niebieski most.

› Rejsy statkiem

Statek cumuje przy rozsuwanym moście.
Ceny: 20-30 zł/os.

› Port

Usytuowany w ujściu rzeki Wieprzy.

› Park wodny

Basen z wodą morską.
Ceny: 13-18 1h/os

› Kręgielnia

Do dyspozycji gości dwa tory oraz stół do gry w bilard.
Ceny: 45zł 1h/tor

› Aquapark

Basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą.
Godziny: 8:00-22:00
Ceny: 8-15 zł 1h/os.

› Park linowy

Oferuje różnorodne atrakcje.

› Tor kartingowy

Dostępny dla dzieci od 6 roku życia.

› Lunapark

Objazdowe wesołe miasteczko.

› Fortyfikacje

Przeciwlotnicza i Zaporową Bateria „Schwerin” została zbudowana najprawdopodobniej w 1937 r.

› Zamek Książąt Pomorskich

Powstanie zamku datuje się na II połowę XIV w.
Godziny: 10:00-18:00­
Ceny: 2-12 zł/os.
Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]