Project Description

Chłopy – opis miejscowości

Chłopy to wieś zachwycająca swym wyglądem już od pierwszych spędzonych w niej chwil. Została ona wpisana do rejestru zabytków ze względu na zachowany tutaj układ przestrzenny dawnej osady rybackiej. Turystom rzuca się jednak w oczy coś bardziej oczywistego; że jest ona po prostu przepiękna.

Odwiedzając Chłopy poczujemy się jak w XIX-wiecznej wsi. Dzięki zachowanym domostwom z owego okresu oraz braku wysokich budynków miejscowość sprawia bajkowe wrażenie. Zabytkowe miejsca oznakowane są tablicami informacyjnymi, dzięki czemu w prosty sposób możemy dowiedzieć się więcej na ich temat. Idąc ku morzu, mijamy restauracje, bary, drobne atrakcje dla dzieci, a przy samym zejściu – niewielki plac zabaw. Sama plaża zachwyca nie mniej niż architektura osady. Jej fragment służy za przystań rybacką, dzięki której opalanie urozmaicają widoki malowniczych kutrów. Nadają one autentyczności temu prawdziwie rybackiemu miejscu, pozwalając jeszcze lepiej poczuć tutejszą atmosferę. Dobrym miejscem do obserwacji rybackich kutrów jest tutejsze, drewniane molo. Chłopy są też fantastyczną bazą wypadową do wycieczek rowerowych. Warto skorzystać z usług tutejszych wypożyczalni i udać się w stronę Mielenka. W połowie trasy natkniemy się bowiem na oznaczenie szesnastego południka.

Noclegi w Chłopach

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Stare chaty rybackie

Z zachowanym układem przestrzennym dawnej rybackiej wioski.

› 16 południk

Miejsce przebiegu 16 południka oznaczone głazem, wraz w tablicą informacyjną.

› Molo

Urokliwe, drewniane molo.

› Przystań rybacka

Pełna kolorowych kutrów, zlokalizowana na plaży.

› Plac zabaw

Znajduje się zaraz obok zejścia na plażę.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]