Project Description

Chłapowo – opis miejscowości

Chłapowo to niewielka miejscowość sąsiadująca z Władysławowem. Jest to miejsce doskonale znane wielbicielom paralotniarstwa, ze względu na panujące tu, idealne warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Tutejszą atrakcją jest nietypowa restauracja, osadzona we wnętrzu samolotu odrzutowego. Gdy raz zawitamy w Chłapowie, na pewno docenimy jego lokalizację. W pobliżu znajdziemy bowiem sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Poza graniczącym z miejscowością powszechnie znanym Władysławowem warto udać się na pobliski Półwysep Helski lub do Rozewia. Do tamtejszej latarni morskiej możemy dojść plażą, pokonując 3 kilometrowy odcinek (w jedną stronę). Okolice Chłapowa to także malowniczy Wąwóz Chłapowski, będący częścią rezerwatu przyrody, a także lokalne planetarium, umożliwiające w okresie wakacyjnym lepsze poznanie Układu Słonecznego. W miejscowości odnajdziemy też tradycyjne chaty rybackie, o konstrukcji szachulcowej oraz to, co wczasowicze kochają najbardziej – malowniczą plażę. Warto wspomnieć o zejściu, jakie do niej prowadzi. Za sprawą wielu drewnianych stopni do pokonania, staje się ono bowiem nie lada ćwiczeniem i przygodą samą w sobie.

Noclegi w Chłapowie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Planetarium

Oferuje poznanie Układu Słonecznego oraz pokaz filmu.
Ceny: 17- 22 zł/os.

› Wąwóz Chłapowski

Rezerwat przyrody, miejsce idealne do spacerów.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]