Project Description

Bobolin – opis miejscowości

Bobolin to niewielka miejscowość, która w szczególności powinna zainteresować osoby pasjonujące się historią i tematyką militarną. Wczasowicze są tu bowiem niemal dosłownie otoczeni przez pozostałości instalacji obronnych, co nadaje osadzie niepowtarzalnego, fascynującego klimatu.

Znajdziemy tutaj elementy działa kolejowego „Dora”, będącego największą tego typu instalacją świata. Większość obiektów opisanych jest na tablicach informacyjnych, zachęcających do nieco dokładniejszego poznania tutejszej historii. Co ciekawe, do dziś tuż za plażą znajduje się prężnie działająca baza wojskowa. Z jej powodu tematyka militarna nie jest tylko historią, ale czymś, co rzeczywiście nadaje obszarowi oryginalnego klimatu. W drodze na plażę turyści często kierują swój wzrok w górę, gdzie do lądowania regularnie przymierzają się śmigłowce polskiej armii. Po rozłożeniu ręczników na piasku także trudno o wojskowej atmosferze zapomnieć. Wszystko za sprawą znajdujących się tutaj bunkrów. Plaża w Bobolinie jest zachwycająca, miejscami bardzo szeroka, ze wspaniałym w dotyku drobnym piaskiem. W Bobolinie oprócz plaży i obiektów militarnych znajdziemy też ranczo ze stadniną koni, restaurację i sklep z podstawowymi atrakcjami dla dzieci.

Noclegi w Bobolinie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Stadnina koni

Oferuje zarówno naukę jak i jazdę w terenie.
Ceny: 10-40 zł/os.

› Pozostałości działa kolejowego „Dora”

Było to największe w historii ludzkości działo kolejowe.

› Bunkry

Znajdują się bezpośrednio na plaży.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]