Project Description

Ustka – opis miejscowości

Ustka to wszystkim znany nadmorski kurort, obfitujący we wspaniałą atmosferę i moc atrakcji. Tutejsza promenada pełna jest rozmaitych restauracji, smażalni ryb i barów. W jej okolicach znajdziemy też park, popularny wśród przemierzających go rowerami i gokartami dzieci.

Dla nich postawiono też liczne dmuchańce, karuzele, trampoliny oraz inne atrakcje, jakie zdobią tutejsze uliczki i plażę. W jej okolicy na początku lipca odbywa się coroczny festiwal sztucznych ogni – jedyny taki w Polsce. W samej miejscowości nie sposób nie wspomnieć też o latarni morskiej i istotnym dla regionu porcie. Z niego w rejs wyruszają pełne turystów statki wycieczkowe, ale też kutry rybackie oraz niewielkie jednostki międzynarodowe i wojskowe. Nad ujściem rzeki Słupia wybudowano niedawno nowoczesny most zwodzony, będący atrakcją samą w sobie. Spośród innych nadmorskich miejscowości Ustkę wyróżnia wspaniała miejska architektura. Spacerując po tutejszym Starym Mieście, można poczuć się jak w tradycyjnej, średniowiecznej, rybackiej osadzie. O randze i autentyczności miejsca świadczy jego ochrona prawna. To jednak nie wszystko, co do zaoferowania ma ustecka historia. Osoby pasjonujące się tematyką wojskową z pewnością zainteresują bunkry, na terenie których znajduje się strzelnica paintballowa oraz kiermasz militarny. W miejscowości znajdziemy też kilka wystaw i muzeów, na przykład Chleba, czy Ziemi Usteckiej.

Noclegi w Ustce

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Latarnia morska

Udostępniona do zwiedzania przez turystów.

› Bunkry

Umożliwia sprawdzenie swoich sił np. w łucznictwie.
Godziny: 9:00-21:00­
Ceny: 9-24 zł/os.

› Festiwal Sztucznych Ogni

Najbliższy odbędzie się 30.06-01.07.2017 r.

› Rejsy statkiem

Statki ruszają z tutejszego portu.

› Most zwodzony

Most nad kanałem portowym.

› Port

Znajduje się w ujściu rzeki Słupi.

› Muzeum Chleba

Zlokalizowane w budynku zabytkowej piekarni.

› Park linowy

W ofercie także trasa szkoleniowa.
Godziny: 10:00-20:00
Ceny: 20-30 zł/trasa

› Muzeum Ziemi Usteckiej

Utworzony w celu kultywowania tradycji Ustki.
Godziny: 11:00-18:00­ (wt.-niedz.)
Ceny: 5-10 zł/os.
Booking.com

Wasze opinie:

W obecnym czasie nad morzem jest bardzo dużo miejscowości z pięknymi plażami, atrakcjami dla dorosłych i dla dzieci. Ale od wielu lat razem z żoną jeździliśmy do Ustki. Była dla nas bardzo komfortowa. Teraz z dzieciakami też tam jeździmy.

Adam

Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]