Project Description

Unieście

Unieście – opis miejscowości

Unieście to klimatyczna miejscowość, bezpośrednio łącząca się z Mielnem. Posiada jednak zupełnie inny charakter – jest tu znacznie ciszej i spokojniej, mimo że za sprawą niewielkiej odległości wszystkie atrakcje głośnego kurortu są nadal dostępne.

Przebycie trasy łączącej obie miejscowości zajmuje nie więcej niż kilkanaście minut spacerem. Można zdecydować się na wędrówkę przez plażę lub wzdłuż tutejszego jeziora Jamno. To po nim kursuje biało-niebieski, wodny tramwaj. W okolicach akwenu znaleźć można też wyciszającą, pełną pięknych krajobrazów trasę. Nie bez powodu cieszy się ona popularnością wśród spacerowiczów i rowerzystów. Pokonując jej kolejne odcinki, napotkać można niewielki plac zabaw, zewnętrzną siłownię oraz przycumowane do niewielkich przystani łodzie. Miejscem cieszącym się największą popularnością jest promenada, pełna pamiątek i kolorowych zabawek. Na jej końcu postawiono wielką kotwicę, pełniącą funkcję pomnika. Przypomina on o tych, którzy na morzu stracili swe życie. Do poznania historii lokalnych rybaków zachęca skansen – Muzeum Rybactwa Morskiego. Jako że w całej okolicy rybactwo jest popularnym zajęciem, o świeże ryby tu nietrudno. Jedne z najpyszniejszych, smażonych kąsków udało się nam odnaleźć tuż za granicą z Mielnem, między lunaparkiem a tamtejszą przystanią. Same łodzie rybackie podziwiać można nie tylko nad jeziorem, ale też na plaży. Swymi rozmiarami nadają jej niepowtarzalnego charakteru.

Noclegi w Unieściu

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Tramwaj wodny

Zapewnia przeprawę przez jezioro Jamno.

› Muzeum Rybactwa Morskiego

Skansen poświęcony rybackim tradycją regionu.

› Kotwica

Pomnik poświęcony „ludziom morza”, którzy stracili na Bałtyku swoje życie.

› Siłownia zewnętrzna

Znajduje się blisko jeziora..

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]