Project Description

Trzęsacz – opis miejscowości

Trzęsacz to niewielka, niezwykle malownicza miejscowość letniskowa nad polskim wybrzeżem. Jej piaszczyste plaże przyciągają co roku rzesze turystów. Niekwestionowanym symbolem miejscowości są słynne ruiny kościoła.

W momencie powstania, budowlę od brzegu morza dzieliło 2 km., obecnie pozostała już tylko jedna ściana sztucznie chroniona przed niszczycielską siłą morskich fal. W Trzęsaczu nie brakuje miejsc na spędzenie wolnego czasu. Można wybrać się do multimedialnego muzeum, w którym poznajemy historię ruin kościoła oraz całej miejscowości czy też zdecydować się na bardziej aktywną formę wypoczynku. W miejscowości znajduje się profesjonalne pole do mini golfa, gdzie można rozgrywać nawet międzynarodowe zawody w tej dyscyplinie. Dla żądnych większych wrażeń jest możliwość bezpiecznej jazdy quadem, nawet dla najmłodszych, dla których wytyczone są specjalne tory. Dla wielbicieli dwóch kółek stworzone są liczne trasy rowerowe, które łączą Trzęsacz z sąsiednimi miejscowościami: zarówno tymi bliskimi jak i usytuowanymi nieco dalej. Dla osób lubiących spacery znakomitym pomysłem będą piesze wędrówki brzegiem morza. Spacerując po plaży podziwiać można piękny klif wraz z ruinami zamku, warto odwiedzić też park, z różnorodnym drzewostanem. Ruiny zamku można podziwiać także z zupełnie innej perspektywy dzięki platformie widokowej. Entuzjastów ekstremalnych doznań, zapraszamy do podziwiania wybrzeża z „lotu ptaka” W sezonie niebo nad Trzęsaczem zdominowane jest przez paralotniarzy.

Noclegi w Trzęsaczu

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Ruiny kościoła

Symbol miejscowości, ukazujący siłę morskich fal.

› Multimedialne muzeum

Prezentuje informacje na temat miejscowości.
Godziny: 9:00-19:00
Ceny: 11-29 zł/os.

› Mini golf

Na graczy czeka 18 stanowisk.
Godziny: 10:30-21:00
Ceny: 15 zł/os.

› Stadnina koni

Miejsce dla wszystkich wielbicieli jazdy konnej.
Godziny: 7:00-16:00

› Kolej wąskotorowa

Umożliwia dotarcie do Pogorzelicy.

› 15 południk

Przez miejscowość przebiega ten wyznaczający czas środkowoeuropejski południk.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]