Project Description

Sztutowo – opis miejscowości

Sztutowo to malownicza miejscowość z bogatą, choć smutną historią.

Obowiązkowym punktem, który trzeba zobaczyć, będąc w okolicy jest Muzeum Stutthof, utworzone w miejscu niemieckiego obozu koncentracyjnego o takiej samej nazwie. Choć Sztutowo jest dziś kojarzone głównie z owym ponurym miejscem, w rzeczywistości jest to pełna uroku, nadmorska wioska. Ciekawą atrakcją jest most, na którym kręcone były sceny legendarnej produkcji „Czterej pancerni i pies”. Można tu także wypłynąć w malowniczy rejs po Zalewie Wiślanym lub wypożyczyć sprzęt wodny i długimi godzinami korzystać z zalet spokojnych wód akwenu. Gdyby aktywnego wypoczynku było nam mało, w miejscowości znajdziemy stadninę koni oraz gminny plac zabaw. Kiedy chwilowo nie sprzyja pogoda, uniemożliwiając plażowanie lub uprawianie sportów na dworze, warto wybrać się do jednej z lokalnych restauracji na pyszny obiad. Nasyceni możemy skusić się na grę w kręgle. Będąc na Żuławach Wiślanych, polecamy skorzystać z Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Ta unikatowa, wąskotorowa kolej ułatwia codzienną komunikację pomiędzy wieloma nadmorskimi miejscowościami, a jej przystanek znajduje się także w Sztutowie.

Noclegi w Sztutowie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Przystań żeglarska

Nowoczesna przystań wraz z wypożyczalnią sprzętu wodnego.
Ceny: 10-50 zł/sprzęt

› Stadnina koni

Oferuje naukę jazdy oraz wyjazdy w teren.
Ceny: 10-40 zł/os.

› Rejsy statkiem po Zalewie Wiślanym

Rejsy Wisłą Królewiecką w kierunku Zalewu Wiślanego.
Godziny: 9:00-19:30
Ceny: 15-20 zł/os.

› Muzeum Stutthof

Przedstawia historię niemieckiego obozu koncentracyjnego.
Godziny: 8:00-18:00
Ceny: Wstęp bezpłatny.

› Żuławska Kolej Dojazdowa

Kolej wąskotorowa łącząca pobliskie miejscowości.
Ceny: 4,5-13 zł/os.
Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]