Project Description

Świnoujście

Świnoujście – opis miejscowości

Świnoujście jest jednym z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża. Swoją nazwę zawdzięcza cieśninie Świnie. Położenie geograficzne, barwne krajobrazy, niepowtarzalny mikroklimat, zróżnicowana fauna i flora, zabytki, atrakcje Świnoujścia oraz szerokie piaszczyste plaże czynią je niezwykle atrakcyjnym.

Co warto zobaczyć w Świnoujściu? Mówi się, że Świnoujście położone jest w krainie 44 wysp. Pod tym względem nie ma sobie równych na polskim wybrzeżu. Najsłynniejsza z nich – Wolin – jest też największą w Polsce. Zamieszkałe są jeszcze dwie: Uznam, którą dzielimy się z naszymi zachodnimi sąsiadami oraz Karsibór, gdzie na obszarze ponad 180 hektarów występuje 140 gatunków ptaków, w tym wielu rzadkich. Dzięki specyficznej geografii miasta, atrakcję stanowi tu połączenie darmowym promem, który pozwala turystom i mieszkańcom dostać się w okolice centrum. Na 2022 rok zaplanowano jednak otwarcie podwodnego tunelu, który połączy dwie części miasta.

Świnoujście, podobnie jak wiele innych nadmorskich miejscowości ściśle związane jest z historią militarną naszego kraju. Możemy tu podziwiać m.in. dobrze zachowane XIX-wieczne fortyfikacje. Na żądnych przygód czeka również Podziemne Miasto Wolin. Wśród wielu atrakcji Świnoujścia na wyróżnienie zasługuje położony nieopodal mariny, pełen zabytków Park Zdrojowy oraz najwyższa w Polsce, a zarazem jedna z najwyższych w Europie, latarnia morska. Od jej szczytu dzieli turystów „tylko” 300 schodów. Świnoujście to jednak przede wszystkim najszersze plaże w Polsce. Za dbanie o czystość i ochronę środowiska, miasto zostało wielokrotnie wyróżnione na polu międzynarodowym.

Noclegi w Świnoujściu

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Latarnia morska

Najwyższa na polskim wybrzeżu latarnia.
Godziny: 10:00-18:00
Ceny: 5-7 zł/os.

› Prom

Zastępujące most promy zapewniają transport pasażerów oraz ich pojazdów.

› Fort Anioła

Nazwa fortu pochodzi od jego wyjątkowego kształtu nawiązującego do Zamku Świętego Anioła w Rzymie.
Godziny: 10:00-16:00
Ceny: 6-9 zł/os.

› Park zdrojowy

Zabytkowy park, powstały w XVIII wieku.

› Podziemne Miasto Wolin

Zlokalizowane jest pomiędzy stacją kolejową Świnoujście-Przytór a plażą.
Ceny: 10-15 zł/os.

› Muzeum Rybołówstwa

Zlokalizowane jest w budynku byłego Ratusza Miejskiego.
Godziny: 9:00-20:00 (pn.-pt.) oraz 9:00-17:00 (sob.-niedz.)
Ceny: 5-15 zł/os.

› Park linowy

Oferuje 9 różnych tras.
Godziny: 10:00-20:00
Ceny: 10-40 zł/trasa

› Muszla koncertowa

Zlokalizowana przy miejskiej promenadzie.

› Dom do góry dachem

Miejsce gdzie wszystko postawione jest na głowie.
Godziny: 10:00-18:00 (pn.-pt.) oraz 10:00-19:30 (sob.-niedz.)
Ceny: 8-10 zł/os.
Booking.com

Wasze opinie:

Uwielbiam to miasto, mimo wieku w tym roku byłam po raz 14. Znam prawie każdy kąt, tu doładowuję akumulatory, świetnie się czuję, klimat mi służy, komary – to jest problem, lecz mnie na szczęście tylko dwa razy na te lata dorwały.

Barbara z Bytomia, 07.2017

Super miasto! Polecam Świnoujście, wiele atrakcji, wiele do zwiedzania..

Martyna, 04.2020

Byliśmy z rodziną 10 lat temu w Świnoujściu, byliśmy zachwyceni tym miastem, odwiedzaliśmy je często bo aż 4 razy w ciągu 10 lat. W tym roku pomyśleliśmy że znowu to zrobimy ponieważ mamy sentyment i było pięknie aż… Dojechaliśmy na miejsce i szczerze się zawiodłam promenadą. To jeden wielki beton i chyba dostępne tylko dla bogaczy, bo te hotele, które powstały, zdaje się przystępnością cen nie przyciągały, tylko zaśmiecały mi całe piękne widoki. Wcześniej promenada. jak się szło, było miło, przyjemnie, tak rodzinnie. Zawiodłam się totalnie i raczej już tam nie wrócimy. Szkoda, bo było warto przyjechać i odpocząć. Pozdrawiamy z Krakowa.

Joanna, 07.2021

Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]