Project Description

Rogowo – opis miejscowości

Rogowo to nieduża wieś wypoczynkowa, położona pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Resko Przymorskie. Ta urokliwa nadmorska miejscowość jest idealną dla turystów ceniących ciszę, spokój i odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku, pełnego hucznych dyskotek i gwarnych pubów.

Plaża w Rogowie jest piaszczysta i szeroka, ale i tu, nawet w sezonie nie ma tłumów. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na pewno znajdą tutaj coś dla siebie. Różnorodność akwenów wodnych pozwala na sprawdzenie się w różnych dziedzinach sportów wodnych. Pobliskie jezioro umożliwia wędkowanie jak i żeglowanie. Turyści spragnieni większej dawki adrenaliny mogą natomiast spróbować swoich sił w windsurfingu czy kitesurfingu. Na rzece Ryga z kolei organizowane są spływy kajakowe. Miejscowość ponadto otaczają kilometry wspaniałych ścieżek rowerowych. Dzięki nim w otoczeniu pięknej przyrody cykliści mogą zwiedzić nie tylko najbliższą okolicę, ale także wybrać się na trochę dalszą wycieczkę np. do oddalonego o 15 km Kołobrzegu. Rogowo, jak wiele polskich nadmorskich miejscowości mocno związane jest z militarną historią naszego wybrzeża. W chwili obecnej wojsko już tutaj nie stacjonuje, ale turyści mogą w lotniczym hangarze, będącym pozostałością po niemieckiej bazie z okresu II wojny światowej, podziwiać zabytkowe samoloty.

Noclegi w Rogowie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Fort Rogowo

Dawna jednostka wojskowa.

› Jezioro Resko Przymorskie

Wokół jeziora biegnie ścieżka rowerowa.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]