Project Description

Rewal – opis miejscowości

Rewal to jeden z najpopularniejszych, nadmorskich kurortów. Ta dawna osada rybacka ma dziś wiele do zaoferowania zarówno młodszym jak i nieco starszym wczasowiczom. Szeroka i piaszczysta plaża może pochwalić się Niebieską Flagą – międzynarodowym wyróżnieniem przyznawanym najczystszym, najbezpieczniejszym i najlepszym pod względem infrastruktury plażowej kąpieliskom.

Bary z napojami, boiska do piłki plażowej, gdzie niejednokrotnie organizowane są przeróżne turnieje i zawody, zjeżdżalnie – to tylko niektóre atrakcje dla chcących wypoczywać inaczej niż tylko na kocu czy leżaku .Dzieci swoją energię mogą wyładować np. na jednej z wielu dmuchanych atrakcji, dorośli natomiast mogą poszaleć na skuterze wodnym, lub zachwycić się zachodem słońca na romantycznej przejażdżce motorówką. Jednak Rewal to nie tylko plaża i ogromna ilość kawiarni, barów i pubów. Rewal ma do zaoferowania o wiele więcej. W świat baśni można się przenieść odwiedzając Bajkową Chatę. Dużo wiedzy i rozrywki dostarczy wizyta w Parku Wieloryba, gdzie możemy podziwiać około 100 modeli ryb i ssaków morskich w swych naturalnych rozmiarach, łącznie z największym z nich 35- metrowym płetwalem błękitnym. Dla osób lubiących wycieczki wspaniałą atrakcją może być przejażdżka Nadmorską Koleją Wąskotorową – dumą Rewalskiego Wybrzeża. Ten zabytkowy ponad stuletni skład, ciągnięty przez piękny parowóz jedzie ślicznym zielonym szlakiem łącząc ze sobą niemal wszystkie miejscowości gminy Rewal. Jedną z wielu atrakcji, które czekają na turystów wypoczywających w Rewalu jest amfiteatr, w którym w sezonie niemal codziennie odbywają się koncerty czy występy kabareciarzy. W Rewalu znajduje się przystań rybacka. W czasie spacerów brzegiem morza, można obserwować pracę rybaków, u których również każdego ranka można zaopatrzyć się w świeżą rybę, prosto z kutra.

Noclegi w Rewalu

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Park Wieloryba Giganci z Oceanów

Ukazuje fascynujący świat morskich stworzeń.
Ceny: 20-26 zł/os.

› Bajkowa Chata

Na miejscu komnaty z najpopularniejszymi bajkowymi postaciami.
Godziny: 10:00-18:00
Ceny: 12-17 zł/os.

› Kolejka wąskotorowa

Jeden z przystanków na trasie Trzęsacz – Pogorzelica.

› Amfiteatr

Miejsce licznych koncertów.

› Rewal Bike System

Wypożyczalnie w Pobierowie, Rewalu, Niechorzu, które umożliwiają wzięcie roweru w jednej miejscowości a oddanie w innej.

Booking.com

Wasze opinie:

Można wypocząć, ale też nie ma miejsca na nudę… Z pewnością kto tutaj się wybierze, będzie zadowolony z pobytu. A może nawet wróci ponownie. Wiele ciekawych rzeczy do zwiedzania. W okolicach to samo. Niedaleko jest Trzęsacz, a tam warto zobaczyć Labirynt Luster. Do nudnych to to miejsce się nie zalicza!

Anna, 09.2019

Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]