Project Description

Rewa – opis miejscowości

Rewa to niewielka, a jednocześnie popularna miejscowość, położona nad Zatoką Pucką. Choć posiada liczne atrakcje, zdecydowanie najbardziej znaną jest naturalny cypel rewski.

Mowa o wale piasku, utworzonym na skutek działalności panujących w regionie prądów morskich. Rozgranicza on dość ciepłe wody Zatoki Puckiej, od chłodniejszej i bardziej słonej Zatoki Gdańskiej. Każdego roku odbywa się tu niezwykle trudny do przejścia, dziesięciokilometrowy Marsz Śledzia. Jego trasa rozpoczyna się na Półwyspie Helskim, a kończy w Rewie, prowadząc za sprawą mielizny przez środek wód zatoki. Osoby o mniej ekstremalnych skłonnościach mogą wyprawę podziwiać z plaży. Jest ona (poza cyplem) średnio szeroka i lekko żwirowa, lecz wylegiwanie się na niej na pewno dostarczy niepowtarzalnych widoków. Dzięki idealnym warunkom, wody zatoki są bowiem szeroko dekorowane żaglami desek windsurfingowych. W pobliżu plaży znajdują się bary i restauracje, a także zewnętrzna siłownia. Odwiedzając Rewę, koniecznie zobaczyć trzeba Aleję Zasłużonych Ludzi Morza wraz z Krzyżem Morskim, a planując wczasy w sierpniu – organizowany co roku Festyn Kaszubski.

Noclegi w Rewie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Aleja Zasłużonych Ludzi Morza

Wraz z Krzyżem Morskim i pamiątkowymi tablicami.

› Siłownia zewnętrzna

Zlokalizowana przy plaży.

› Szkoły windsurfingu

Oferują kursy z instruktorami.
Ceny: 45 zł/h.
Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]