Project Description

Pogorzelica – opis miejscowości

Pogorzelica to bardzo spokojna, zachwycająca walorami przyrodniczymi miejscowość, otoczona z jednej strony wodami Bałtyku, z drugiej jeziorami Liwia Łuża oraz Konarzewo, które w miejscowej gwarze znane jest bardziej pod nazwą Bagno Pogorzelickie. Spacerując wokół niego można podziwiać różne gatunki ptaków takie jak przepiórki czy żurawie. Jezioro i teren go otaczający jest objęty ochroną w ramach programu Natura 2000.

Atrakcją zarówno dla młodszych jak i tych trochę starszych turystów z pewnością będzie biegnąca przez miejscowość kolejka wąskotorowa. W Pogorzelicy rozpoczynają się obie trasy kolejki, jedna krótsza, docierająca do Trzęsacza oraz dłuższa, która można dojechać aż do Gryfic . Dzięki niej wczasowicze mogą odbyć niezapomnianą podróż, w inny niż zwykle sposób. W Pogorzelicy znajduje się wspaniały, pełen wodnych atrakcji aquapark, gdzie można miło spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi, niezależnie od pogody. Na żądnych świetnej zabawy w gronie najbliższych czeka również nowoczesna 4-torowa kręgielnia. Pogorzelica to miejsce z czystą, piaszczystą, strzeżoną plażą, pełną w sezonie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. To także idealny wybór dla ceniących sobie aktywny wypoczynek. Z jednej strony różnorodność sportów wodnych, od żagli po windsurfing, z drugiej kilometry tras rowerowych, które w otoczeniu pięknej przyrody pozwolą nam poznać prawdziwe uroki okolic Pogorzelicy i sąsiednich miejscowości.

Noclegi w Pogorzelicy

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Kolej wąskotorowa

Można się nią udać do Gryfic oraz do Trzęsacza.
Ceny: 12-26 zł/os.

› Aquapark

Na miejscu czkają zjeżdżalnie, wodny plac zabaw, solanka i jacuzzi.
Ceny: 20-30 zł/os.

› Kręgielnia

Do dyspozycji graczy są cztery tory.

› Stadnina koni

Oferuje jazdę na placu indywidualnie, w grupach, wyjazdy w teren.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]