Project Description

Niechorze – opis miejscowości

Niechorze to znana, nadmorska miejscowość. Czysta, szeroka, piaszczysta plaża, stromy klif a przede wszystkim latarnia morska, która dla wielu jest najpiękniejszą na polskim wybrzeżu, to bez wątpienia symbole miejscowości. Będąc w Niechorzu, koniecznie trzeba zahaczyć o Park Miniatur Latarni Morskich. Tylko tutaj, w jednym miejscu możemy podziwiać i poznać historię wszystkich latarni morskich polskiego wybrzeża, z niezwykłą starannością odwzorowanych w skali 1:10.

Jeżeli nie do końca dopisze nam pogoda w Niechorzu, mimo wszystko można poczuć się jak w tropikach, a to za sprawą znajdującej się u podnóża latarni morskiej motylarni . Jest to miejsce swobodnie latających, egzotycznych motyli, dostępnych dosłownie na wyciągnięcie ręki. Na chcących poszerzyć wiedzę na temat historii i miejscowej kultury rybackiej czeka Muzeum Rybołówstwa. Niechorze jest fantastycznym miejscem do uprawiania turystyki pieszej lub rowerowej. Przez miejscowość wytyczone są ścieżki, którymi możemy wybrać się na rowerową przejażdżkę np. do sąsiedniej Pogorzelicy lub w odleglejsze zakątki Wybrzeża Rewalskiego. Ogromnym udogodnieniem dla miłośników dwóch kółek jest fakt, że w Niechorzu działa Rewal Bike System – sieć wypożyczalni rowerów i sprzętu do Nordic Walking. Jej punkty zlokalizowane są w Pobierowie, Niechorzu i Rewalu. Wypożyczając sprzęt w jednym z nich – zwrócić możemy w drugim. Spacerowicze podziwiać mogą widoki ze szczytu klifu. Jakby tych wszystkich atrakcji było mało – przez miejscowość biegnie trasa zabytkowej, liczącej ponad 100 lat Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej.

Noclegi w Niechorzu

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Latarnia morska

Wysoka na 45 metrów.

› Park Miniatur Latarni Morskich

Makiety latarni w skali 1:10.
Godziny: 10:00-17:00
Ceny: 17-21 zł/os.

› Wystawa Figur Woskowych

Na miejscu czekają postacie bajowe, historyczne, animacje 3D.
Godziny: 10:00-20:00
Ceny: 14-16 zł/os.

› Lunapark

Zlokalizowany z pobliżu latarni.

› Muzeum Rybołówstwa

Przedstawia znalezione w morzu eksponaty.
Godziny: 10:00-18:00

› Rewal Bike System

Wypożyczalnie w Pobierowie, Rewalu, Niechorzu, które umożliwiają wzięcie roweru w jednej miejscowości a oddanie w innej.

› Kolej wąskotorowa

Jeden z przystanków na trasie Trzęsacz – Pogorzelica.

› Motylarnia

Wypełniona pięknymi, żywymi motylami.
Godziny: 10:00-18:00
Ceny: 12-15 zł/os.
Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]