Project Description

Mrzeżyno – opis miejscowości

Mrzeżyno to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, położona u Ujścia rzeki Regi. Jej szeroka, piaszczysta plaża oraz czysta woda morska są od lat laureatami Błękitnej Flagi – prestiżowego wyróżnienia dla najczystszych i najbezpieczniejszych kąpielisk.

Najważniejszym punktem miejscowości jest malowniczy, pełen kolorowych kutrów port rybacki. Stąd można się wybrać w niezapomniany rejs statkiem wycieczkowym, ale tutaj także każdego ranka można zaopatrzyć się w pyszny, świeże ryby, prosto od rybaka. Port w Mrzeżynie to także ciesząca oko wszystkich spacerowiczów i amatorów fotografii mała marina dla jachtów. Najciekawszym pod względem architektonicznym obiektem Mrzeżyna jest neoromański kościół z pięknymi mozaikami a także zabytkowa chałupa rybacka. W Mrzeżynie na pewno nie będą się nudzić miłośnicy aktywnego wypoczynku . Amatorzy dwóch kółek odnajdą tu kilometry pięknych pod względem krajobrazowym tras rowerowych. Miłośnicy sportów wodnych mogą udać się na spływ kajakowy rzeką Rygą lub wypożyczyć sprzęt wodny nad Jeziorem Resko. Żądnych nieco innej dawki adrenaliny zaprasza bogaty w różnorodność tras i przeszkód park linowy. Jako ciekawostkę należy przytoczyć fakt, który zainteresuje na pewno nie tylko wielbicieli piłki nożnej, że to właśnie z Mrzeżyna pochodzi Grzegorz Krychowiak.

Noclegi w Mrzeżynie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Park linowy

Bardzo duży wybór tras.
Godziny: 10:00-19:00
Ceny: 5-25 zł/trasa

› Spływy kajakowe

Spływy rzeką Regą w kierunku morza.

› Port

Pełni funkcję morskiego przejścia granicznego.

› Nadmorski bór bażynowy

Rezerwat przyrody chroniący zbiorowiska boru bażynowego na wydmach nadmorskich.

› Kino

Umożliwia urozmaicenie pobytu nad morzem.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]