Project Description

Mielno – opis miejscowości

Mielno to popularna, nadmorska stolica nocnego życia. Co roku przyciąga tłumy wielbicieli klubów, dancingów i innego rodzaju imprez.

Znaczną część wczasowiczów stanowią osoby młode, chcące po prostu dobrze się bawić. Można tu jednak znaleźć nie tylko bary i dyskoteki.
Mielno oferuje mnóstwo różnorodnych atrakcji, także dla rodzin z dziećmi. Odnajdziemy w nim, chociażby park linowy, uliczne szachy, wypożyczalnie rowerów i sporo przenośnych atrakcji dla najmłodszych. Od strony południowej do miasta przylega jezioro Jamno, w jego pobliżu znajdziemy restauracje oferujące pyszne ryby. Oprócz jeziora wyciszyć może też aleja lipowa – malownicza trasa biegnąca do Mielenka. Z kolei do gwarnych i niezwykle popularnych wśród wczasowiczów miejsc na pewno zaliczyć można Promenadę Przyjaźni, biegnącą równolegle do Bałtyku. Ten pełen restauracji bulwar tętni życiem także wieczorami, głównie za sprawą odbywających się tu imprez. Wydarzeniem charakterystycznym dla Mielna jest coroczny, międzynarodowy zlot miłośników zimnych kąpieli. Przy głównym zejściu na plażę postawiono nawet poświęcony im pomnik morsa. W miejscowości, na nadmorskiej promenadzie, znajduje się Pomnik Lotników upamiętniający katastrofę wojskowego samolotu.

Noclegi w Mielnie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Park linowy

Cztery trasy, każda o innym poziomie trudności.
Godziny: 11:00-19:00­
Ceny: 10-40 zł/trasa

› Wesołe miasteczko

Miejsce zarówno dla dzieci jak i dla starszych wielbicieli parków rozrywki.

› Promenada Przyjaźni

Biegnie pomiędzy plażą a centrum miasta, pełna jest knajpek i miejsc do tańczenia.

› Aleja lipowa

Szosa łącząca Mielno z Milenkiem otoczona 150-letnimi lipami.

› Pomnik lotników

Zlokalizowany przy nadmorskiej promenadzie pomnik upamiętnia katastrofę lotniczą wojskowego samolotu.

› Pomnik morsa

Powstał w związku z organizowanymi od 2004 roku zlotami morsów.

› Rejsy wycieczkowe

Statek cumuje przy pomoście Klubu Morskiego „Tramp” na ul. Chrobrego 32

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]