Project Description

Kuźnica – opis miejscowości

Kuźnica to wioska położona na najwęższym, bo liczącym zaledwie 200 metrów szerokości fragmencie Półwyspu Helskiego. Mówi się, że jej nazwa oznacza „miejsce pocałunku”, nawiązujące do faktu niewiarygodnie bliskiego położenia zatoki i morza względem siebie.

To właśnie tutaj odbywa się coroczny Marsz Śledzia, czyli ekstremalna impreza sportowa, polegająca na pieszym pokonaniu trasy od Kuźnicy do Rewy, przez środek Zatoki Puckiej. Opisując Kuźnicę, należy wspomnieć o tym, że miejscowość posiada plaże po obu jej brzegach. Ta od strony zatoki cieszy widokiem żaglówek oraz kilkoma obiektami sportowymi. Plaża nadmorska jest piękna, piaszczysta i posiada wyznaczone, strzeżone kąpielisko. W jej okolicach znajdziemy też niewielkie wydmy. Do tej najwyższej – Góry Libek, prowadzi niebieski szlak pieszy, którego pokonanie zajmuje niepełną godzinę. Kuźnica posiada też kilka atrakcji poza przyrodniczych, do których zaliczyć trzeba przede wszystkim ciekawy pod względem architektonicznym kościół św. Antoniego Padewskiego, z wyjątkową amboną w kształcie łodzi. Nie sposób też nie wspomnieć o tak ważnej dla lokalnej społeczności przystani rybackiej (z mariną), zlokalizowanej na malowniczych wodach zatoki. Jak chwalą się sami mieszkańcy, Kuźnica to bowiem jedna z ostatnich w Polsce tradycyjnie rybackich, nadmorskich miejscowości.

Noclegi w Kuźnicy

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Marsz Śledzia

Coroczna impreza polegająca na dotarciu do Rewy przez Zatokę Pucką.

› Promenada „Ku Słońcu”

Najnowsza część ścieżki rowerowej biegnącej od Pucka do Helu.

› Kościół z amboną w kształcie łodzi rybackiej

Kościół neogotycki powstały w latach 30-tych XX w.

› Port Kuźnica

Port wraz z mariną położony od strony Zatoki Puckiej.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]