Project Description

Kołobrzeg – opis miejscowości

Kołobrzeg to nie tylko jedna z najpopularniejszych miejscowości, ale przede wszystkim największe uzdrowisko na polskim wybrzeżu. Leczniczy klimat, czyste, bogate w jod powietrze, a także jedna z najpiękniejszych plaż powodują, że Kołobrzeg co roku odwiedzają tysiące turystów.

Nie dziwi więc fakt, że można tutaj znaleźć niezliczoną ilość atrakcji. Jednym z symboli miejscowości jest znajdująca się tuż przy wejściu do portu historyczna latarnia morska, w podziemiach, której mieści się warte zwiedzenia Muzeum Minerałów. Jednym z najpopularniejszych miejsc do spacerowania jest urokliwe, trzykondygnacyjne , ponad dwustumetrowe molo. Tuż obok mola rozpoczyna się kołobrzeska promenada, pełna kawiarenek, lodziarni, smażalni ryb, ale także kataryniarzy czy lokalnych artystów oferujących swe wyroby. Tutaj także znajduje się jeden z największych symboli Kołobrzegu – Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Kołobrzeg ma wiele do zaoferowania wszystkim, dla których efektywny wypoczynek to nie tylko kąpiele wodne lub słoneczne. To miasto z ciekawą historią i architekturą , której największe perełki znajdziemy oczywiście, zwiedzając urokliwą starówkę. Jak wiele nadbałtyckich miejscowości, także i Kołobrzeg bardzo mocno związany jest z tematyką militarną. Nie tylko miłośników historii zaprasza Muzeum Oręża Polskiego wraz z ORP Fala, czyli polskim okrętem patrolowym. Obecnie okręt zacumowany jest w kołobrzeskim porcie i udostępniony do zwiedzania przez turystów. Warte odwiedzin jest także Centrum Atrakcji Wojskowych – Bastion, z kolekcją sprzętu pancernego, który można nie tylko zwiedzać, ale także można się nim przejechać. W sezonie letnim dla turystów dostępna jest także strzelnica i kuchnia polowa.
Kołobrzeg, to miasto pełne atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych turystów, dla ceniących spokojne spacery plażą czy alejkami w przecudnym nadmorskim parku, ale i dla lubiących szalone sporty, dobrą zabawę oraz zgiełk tak charakterystyczny dla dużych kurortów.

Noclegi w Kołobrzegu

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Latarnia morska

W budynku latarni znajduje się muzeum minerałów.
Godziny: od 10:00 do zachodu słońca­
Ceny: 6-8 zł/os.

› Dziki zachód

Na miejscu Wioska Indiańska, Western City oraz mini zoo.
Ceny: 35-40 zł/os.

› Dom do góry dachem

Zaburzająca zmysły, wyjątkowa atrakcja.

› Aquapark

W jego skład wchodzą niecki basenowe, wanny z hydromasażem oraz sauny.
Godziny: 6:30-22:00
Ceny: 6-13 zł/os. za godzinę

› Centrum Atrakcji Wojskowych

Umożliwia zwiedzanie i przejażdżki wojskowymi pojazdami.

› Muzeum Oręża Polskiego

Na muzeum składa się także oddział historii miasta oraz skansen morski.
Ceny: 15-50 zł/os.

› Molo

W sezonie letnim wejścia biletowane.

› Port

Jest to port handlowo-rybacki, pełnie także funkcję pasażerską.

› Rejsy statkiem

Duży wybór różnorodnych statków.
Godziny: od 10:00 do zachodu słońca
Ceny: 25-30 zł/os.

› Ratusz

Budynek w kształcie litery C, zbudowany w latach 1829–1832 w stylu neogotyckim.

› Pomnik Zaślubin Polski z Morzem

Zlokalizowany przy nadmorskim deptaku.

› Bazylika Konkatedralna

Imponując budowla wzniesiona w XIV wieku, w stylu gotyckim.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]