Project Description

Hel – opis miejscowości

Hel – miasto zwieńczające najbardziej znany, polski półwysep. Usytuowane na samym cyplu, otoczone jest z niemal wszystkich stron wodą.
To niesamowite miejsce łączenia się wód zatoki z bezkresem morskich fal podziwiać można spacerując szeroką plażą oraz usytuowanymi nad przybrzeżnymi roślinami i piaskiem kładkami.

Hel przyciąga nie tylko lokalizacją, ale też licznymi atrakcjami, dzięki którym nie sposób nudzić się tu nawet przy gorszej pogodzie. Do najważniejszych symboli Helu należy latarnia morska oraz popularne wśród turystów fokarium. W mieście można także znaleźć Muzeum Rybołówstwa oraz Muzeum Obrony Wybrzeża. Obszar przez długi okres był niezwykle ważny dla ochrony terytorium Polski, a obecnie na fali militarnej popularności staje się miejscem, gdzie tematyka wojenna i patriotyczna zdaje się stawać atrakcją turystyczną samą w sobie. Do zwiedzania udostępniona jest część dawnych systemów obronnych, w tym wieża kierowania ogniem i stanowisko ogniowe nr 2 Baterii „Schelswig Holstein”. Zafascynowani militariami wczasowicze znajdą tu też oddające wojskowy klimat pola namiotowe czy lokale serwujące tradycyjną grochówkę. Hel jest jednym z nielicznych miast, które w sposób doskonały łączą w sobie możliwości spędzania długich wieczorów przy granej na żywo muzyce, beztroskiego opalania się na pięknej plaży oraz przypomnienia tak ważnej dla nas wszystkich historii Polski.

Noclegi w Helu

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Fokarium

Miejsce powstałe w celu ochrony foki szarej.
Ceny: 5 zł/os.

› Latarnia

Udostępniona do zwiedzania przez turystów.
Godziny: 10:00-14:00 oraz 15:00-19:00
Ceny: 6-9 zł/os.

› Muzeum Rybołówstwa

Oddział Narodowego Muzeum Morskiego z siedzibą w Gdańsku.
Godziny: 10:00-18:00
Ceny: 1-10 zł/os.

› Muzeum Obrony Wybrzeża

Poświęcone militarnej historii polskiego wybrzeża.
Godziny: 10:00-19:00
Ceny: 3-25 zł/os.
Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]