Project Description

Gdynia (Orłowo)

Gdynia – Orłowo – opis miejscowości

Gdynia – Orłowo posiada status uzdrowiska, choć nie jest to jedyny powód, dla którego warto odwiedzić to miejsce. Jest to bowiem dzielnica bogata w atrakcje turystyczne i piękne pejzaże, zupełnie niepodobne do wielkomiejskich krajobrazów.

Znajduje się tu nadmorski deptak – Promenada Królowej Marysieńki, położony nad poziomem plaży, który prowadzi między innymi do przystani rybackiej i na wspaniałe, drewniane molo, pierwotnie przeznaczone do celów wojskowych, dziś – dedykowane wyłącznie spacerowiczom. Z niego roztacza się widok na majestatyczną zatokę oraz okoliczny Klif Orłowski – bez wątpienia jeden z najistotniejszych walorów przyrodniczych regionu. Skoro o widokach mowa, warto wybrać się na wieżę widokową w Kolibkach. Znajdująca się nieopodal atrakcja, przy dobrej widoczności na pewno dostarczy mnóstwa pięknych fotografii. W niedalekiej odległości od Orłowa znajduje się też ogromny Adventure Park, gdzie całe rodziny mogą spróbować swych sił w pełnych adrenaliny dyscyplinach sportowych. Na odpoczynek polecamy przyplażowe, pięknie położone restauracje, których największe skupisko znajduje się w okolicach molo. Na plaży z kolei rozbawią nas występy Teatru Miejskiego. To tutaj bowiem znajduje się jedyna w Polsce, stacjonarna scena teatralna na plaży. Będąc w Orłowie, warto skosztować ryb z wędzarni, odwiedzić dom Stefana Żeromskiego, znajdujący się nieopodal przystani rybackiej oraz poznać niezliczoną ilość zabytków, jakie oferuje Gdynia i Gdańsk.

Noclegi w Gdyni Orłowie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Molo

Zachwycające zarówno w dzień jak i w nocy.

› Promenada Królowej Marysieńki

Nadmorski deptak z pomnikiem gen. Orlicz-Dreszera.

› Domek Żeromskiego

Obecnie palcówka muzealno-kulturalna.
Godziny: 11:00-14:00 (sob.), 12:00-16:00 (niedz.)
Ceny: bezpłatnie

› Wieża widokowa

Najlepszy punkt obserwacyjny, w Gdyni-Kolibki.
Godziny: 8:00-18:00 (wt-nd)
Ceny:  bezpłatnie

› Kolibki Adventure Park

Miejsce dla pasjonatów mocnych wrażeń.
Godziny: 9:00-19:00
Ceny: 10-70 zł/atrakcja
Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]