Project Description

Dźwirzyno – opis miejscowości

Dźwirzyno to niewielka, ale bardzo atrakcyjna turystycznie nadmorska miejscowość letniskowa, położona między brzegami Bałtyku a jeziorem Resko Przymorskie.

Jezioro połączone jest z morzem kanałem, na którym utworzono nowoczesny port morski oraz przystań jachtową. Dźwirzyno znane jest z jednej z piękniejszych plaż na polskim wybrzeżu – szerokiej, piaszczystej, zakończonej malowniczymi, porośniętymi lasami sosnowymi wydmami. Sąsiedztwo jeziora powoduje, że Dźwirzyno jest atrakcyjne nie tylko pod względem aspektów widokowych, ale przede wszystkim Dźwirzyno to miejsce idealne dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. Są tu zarówno trasy piesze, prowadzące brzegiem Reska Przymorskiego jak i rowerowe, którymi możemy dojechać np. do Kołobrzegu czy Ustronia Morskiego. Dodatkowo akwen służy zarówno wędkarzom jak i chcącym nauczyć się windsurfingu jak i kitesurfingu. Działają tu wypożyczalnie wszelkiego sprzętu wodnego, od rowerków wodnych poprzez kajaki , na żaglówkach skończywszy. Ponadto w miejscowości znajduje się Gminne Centrum Sportu i Rekreacji, które oferuje różnego typu boiska, siłownię czy mini golfa. Z Dźwirzyna w kierunku Grzybowa biegnie, zmodernizowana w 2015 roku nowoczesna, bogata w rozmaity sprzęt ścieżka zdrowia.

Noclegi w Dźwirzynie

Jeśli szukasz noclegu, możesz przejść z naszego linku partnerskiego na stronę Booking, aby zobaczyć aktualnie najlepsze oferty. Dla twojej wygody wybraliśmy już w ustawieniach odpowiedni obszar i miejsca noclegowe o pozytywnych opiniach. Życzymy udanego wypoczynku!

Chcesz podzielić się własnymi zdjęciami? Załącz je do swojej opinii!

› Gminne Centrum Sportu i Rekreacji

Oferuje siłownię, korty tenisowe oraz różne boiska.
Ceny: 6-85 zł

› Ścieżka zdrowia

Pętla z przyrządami do ćwiczeń.

› Siłownia zewnętrzna

Umożliwia aktywny wypoczynek.

› Port

Położony przy kanale łączącym Morze Bałtyckie z jeziorem Resko Przymorskie.

› Zespół starych dębów

Ponad stuletnie dęby, o odwodach przekraczających 2,5 m.

Booking.com
Dodaj opinię

    Wysyłając opinię, wyrażasz zgodę na umieszczenie jej treści oraz załączonych zdjęć w serwisie najlepszemorze.pl i w powiązanych z serwisem profilach społecznościowych.

    Jeśli masz problem z użyciem powyższego formularza, wyślij treść opinii na opinie@najlepszemorze.pl

    [recaptcha]